Türkiye’de ‘eşcinsel’ sansürü yiyen Netflix dizisi İspanya’da gösterilecek

Hikâyesinde eşcinsel karaktere yer verdiği için Türkiye’de iptal edilen "Şimdiki Aklım Olsaydı", İspanya orijinal dizisi olarak çekilecek. Dizinin başrolünde Megan Montaner yer alacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ece Yörenç’in, hikâyesinde bir eşcinsel karaktere yer verdiği için Türkiye’de iptal edilen "Şimdiki Aklım Olsaydı" adlı dizi projesi İspanya’da "If Only" adıyla hayata geçirilecek. Çekimleri 2021’de başlayacak dizinin yayın tarihi ise henüz netleşmedi.

Variety'nin aktardığına göre, Netflix, İspanya’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte "If Only" dizisinin bir İspanya orijinal dizisi olarak hayata geçirileceğini duyurdu. Dizinin yaratıcıları, Ece Yörenç ve Irma Correa, birlikte Variety’e verdikleri röportajda projenin ilk detaylarını da paylaştı.

Başrolünde Megan Montaner'in yer alacağı "If Only", 30 yaşında, mutsuz bir evliliğin içerisinde yer alan Emma'nın hikâyesine odaklanıyor. Yapımcılığını İspanya’dan Boomerang TV'nin üstleneceği dizi, Türkiyeli bir yaratıcının hikâyesinin ilk kez Netflix aracılığıyla, başka bir ülkenin orijinal yapımı olma özelliğini taşıyor. 

Dizinin konusu şöyle:

500 yılda bir gerçekleşen ve bütün dünyanın izlediği bir ay tutulmasının etkisiyle zamanda oluşan bir hata, Emma’yı 10 yıl öncesine, şimdiki aklıyla 20 yaşındaki bedenine geri götürür. Bu olay ile birlikte Emma için de yeni bir hayat başlayacaktır.