Koronaya yakalanan kadına hastanede evlilik teklifi

Bitlis'te korona virüsüne yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi edilen Esra Akbay'a sürpriz evlilik teklifi geldi. Sedat Akbay, virüs nedeniyle iki kez ertelediği teklifi, nişanlısının moralini yüksek tutmak için bir kez daha ertelemediğini söyledi. Esra Akbay, pencereden gösterdiği kağıda evet yazarak teklifi kabul etti.

Sinan Aygül

BİTLİS – Kısa süre önce akrabası ve aynı zamanda sevgilisi olan Esra Akbay ile nişanlanan Sedat Akbay çiftinin evlilik hayalleri korona virüsü engeline takıldı. Sedat Akbay nisan ayında sürpriz evlilik teklifi yapmaya hazırlanırken yakın akrabalarının vefatı sebebiyle teklifi bir süre ertelemek zorunda kaldı. Akbay, tekrar evlilik teklifine hazırlanırken bu kez de nişanlısı korona virüsüne yakalandı. Virüse yakalanan nişanlısının moralini yüksek tutmak için teklifi ertelemeyen Sedat Akbay hastane yönetiminden gerekli izinleri aldı ve hastane odasının penceresine çıkması için telefonla nişanlısını aradı.

Sedat Akbay Esra Akbay için hazırladığı “Benimle evlenir misin Esram” yazılı pankart, balon ve maytaplarla birlikte evlilik teklifi yaptı. Duygulanarak ağlayan Esra Akbay da bir kağıdın üzerine “Evet” yazarak pencereden gösterdi. Evlilik teklifi sonrasında konuşan Sedat Akbay, “Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce nişanlanmıştık. Ancak bir aile büyümüz vefat edince nişanı da ertelemek durumunda kalmıştık, sonrasında da nişanlım korona virüse yakalandı. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı” dedi.

14 GÜNDÜR TEDAVİ GÖRÜYOR

Esra Akbay’ın 14 gündür hastanede yattığını söyleyen Sedat Akbay, “Virüsten dolayı ne düzgün bir nişan ne de düğün yapabildik. Bu süreçte de yapmam gereken bir evlilik teklifi vardı. Ben de bunu bugün yaparsam daha iyi olur diye düşündüm. Bunun onun için moral ve motivasyon olacağını düşündüm. Çünkü bu hastalık büyük ölçüde moral ve motivasyonla aşılıyor. Ben de bundan dolayı gerekli izinleri alarak böyle bir şey yapmaya kalkıştım. İnşallah çok sevinmiş, moral ve motivasyonu yerine gelmiştir. Allah tüm hastaların yardımcısı olsun” diye konuştu.

Tatvan Devlet Hastanesi’nde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Kübra Dindar Demiray da “Hastamızın moral ve motivasyonunu arttırmak amaçlı, gelen evlilik teklifini kabul ettik. Kendisine erkek arkadaşı evlilik teklifi yaptı. Teklif sosyal izolasyon ve bütün önlemler alınarak yapıldı. Ben bu vesile ile iki çiftimize şimdiden mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı. (DUVAR)