Pendik'te rehin alınan kadın şikayetçi olmadı

Pendik'te bir okulda nişanlısı Umut Demirkaya tarafından rehin alınan Hümeyra K., polis sorgusunda "Nişanlımı seviyorum, şikayetçi değilim" dedi. Demirkaya'nın kendisini darp ve tehdit ettiğini belirten Hümeyra K. "Umut'un isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul, Pendik'te bir okulda nişanlısı 19 yaşındaki Hümeyra K.'yi bıçak zoruyla rehin alan Umut Demirkaya (22), tutuklandı. Olayından ardından Hümeyra K. de polise ifade verdi. İfadesinde 1 yıldır nişanlı olduklarını söyleyen Hümeyra K., Demirkaya ile ailevi sorunlar ve kıskançlık nedeni ile anlaşamadığı için 7 ay önce ayrıldıklarını, bir süre sonra yeniden barıştıklarını söyledi.

'BENİ DARP ETMEYE BAŞLADI'

Olaydan önceki akşamı Demirkaya ile Whatsapp üzerinden yaptıkları yazışma sırasında tartıştıklarını, bu nedenle onun numarasını engellediğini söyleyen Hümeyra K., şunları anlattı:

"Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün Umut benim çalıştığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. Umut, müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada Umut'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut'un isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu."

'SENİ GEBERTİRİM' DEDİ

Bir süre sonra polisin geldiğini söyleyen Hümeyra K., "Umut, 'ya benimle birlikte olursun ya da seni gebertirim' dedi ve boğazımı sıktı" dedi. Olay yerine gelen polislerin Demirkaya ile konuşmaya başladığını, konuşma esnasında onu etkisiz hale getirerek yakaladıklarını söyleyen Hümeyra K., "Umut'un psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından dolayı şikayetçi değilim" dedi. (İSTANBUL/DHA)