Boğaz'da acı bekleyiş: Furkan nerede?

Beşiktaş, Arnavutköy sahilinde cumartesi günü denize giren 17 yaşındaki Furkan Yıldırım boğaz sularında kayboldu. Yıldırım’ı arama çalışmaları bugün saat 11.00 sıralarında tekrar başladı. Anne Kezban Yıldırım "Cumhurbaşkanımızdan yardım ve destek bekliyoruz. Çocuğumuzun bulunması için daha fazla dalgıç istiyoruz. Üç gündür yavrum yok. Çok perişanız" dedi.

DUVAR – Beşiktaş, Arnavutköy sahilinde Cumartesi günü denize giren ve akıntıya kapılarak gözden kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım’ı arama çalışmaları yeniden başladı. Sahil Güvenlik ekipleri bir bot ve iki dalgıç ile denizde arama çalışmalarını sürdürüyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine katılmak için arkadaşları ile Beşiktaş’a gelen Furkan Yıldırım serinlemek için Arnavutköy Akıntı Burnu’nda denize girdi. Bir süre denizde arkadaşları ile yüzen Furkan, akıntıya kapılarak gözden kayboldu.  Arama çalışmalarının 3. gününde Yıldırım’ın bir an önce bulunması bekleniyor.

‘DAHA FAZLA DALGIÇ LAZIM’

Yıldırım’ın babası Memduh Yıldırım, “İki tane dalgıç ile arama çalışması yapılıyor. 3 gün oldu çocuğum hala bulunmadı. Daha fazla dalgıç olmasını istiyoruz. Ben çocuğumdan umudumu kestim ama cenazesini de alamıyorum. Çocuğum arkadaşları ile 15 Temmuz mitingine gelmişler. Burada denize girdikten sonra mitinge gideceklermiş. Ama nasip olmadı. Buraya korkuluk yapsalar kimse denize girmez. Bugün benim çocuğum gitti.Yarın başkasının çocuğu da girebilir.Biz yandık. Başka analar babalar yanmasın” dedi.

Anne Kezban Yıldırım “Cumhurbaşkanımızdan yardım ve destek bekliyoruz. Çocuğumuzun bulunması için daha fazla dalgıç istiyoruz. Üç gündür yavrum yok. Çok perişanız” diye konuştu.

Furkan Yıldırım’ı arama çalışmaları devam ediyor. (DHA)