Fidyecilerden 85 gün sonra kurtarıldı

İranlı iş adamı Ziyaeddin Muhammed Nejad, kendisini kaçıran fidyecilerin elinden 85 gün sonra polis operasyonuyla kurtarıldı. 8 kişi gözaltında.

DUVAR – Fidye için kaçırıldığı belirtilen İranlı iş adamı Ziyaeddin Muhammed Nejad, Mardin’in Nusaybin ilçesinde polis operasyonuyla kurtarıldı.

İran’ın Urmiye kentinde tekstil işletmeciliği yapan Ziyaeddin Muhammed Nejad, ticaret için geldiği Türkiye’de daha önceden tanıştığı kişiler tarafından kaçırıldı.

Kendisini kaçıran kişilerin çektiği video ile ailesinden fidye istenen Nejad’dan 85 gündür haber alınamıyordu.

Polis ekipleri Nejad’ın Nusaybin’in Gırnavaz Mahallesi Baraj Caddesi üzerindeki bir evde tutulduğunu tespit etti. Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro ekipleri, bu sabah eve baskın düzenledi. Nusaybin Devlet Hastanesine getirilerek sağlık kontrollerinden geçirilen Nejad, müşahede altına alındı.

‘ZİNCİRLE BAĞLADILAR’

Hastanede gazetecilere konuşan İranlı işadamı Nejad, 85 gün sonra kendisini kurtaran Nusaybin polisine teşekkür etti. Fidye için kaçırıldığını belirten Nejad. “85 gün önce fidye için beni kaçırdılar. Beni zincirle bağladılar, işkence ettiler. Videomu çekip aileme ‘eğer parayı vermezseniz, polise giderseniz oğlunuzu öldürürüz’ dediler. Allah Türk Devleti ve Türk Polisi’nden razı olsun. Benim için çok zahmet çektiler, canımı kurtardılar” diye konuştu.

İranlı iş adamının kaçırılması ve rehin tutulmasıyla ilgili gözaltına alınan 8 kişinin emniyetteki sorguları sürüyor. (MARDİN/DHA)