Slehi aşireti konuştu yol açıldı

Hakkari’nin Durankaya Beldesi Cumhuriyet Mahallesi’sinde 4 yıldır yaşanan yol sorunu çözüldü. Arsa sahibini Hakkari Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı ve Slehi aşireti ileri gelenlerinden Alayı Atlı ikna etti.

DUVAR – Hakkari’nin Durunkaya Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Yıldız Küme evleri semtinde yaşayanlar, 500 metre mesafede yol olmaması nedeniyle 5 kilometre mesafedeki Gürbüz -Erijyan güzergahını kullanarak  zor şartlarda evlerine gidip, gelebiliyordu. Arsa sahibi Hasan Ali Alioğlu’nun yol için arsasını vermemesi nedeniyle 4 yıldır bu çileyi çeken belde halkı, Durankayalı ve Slehi aşiretinin ileri gelenlerinden olan Hakkari Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Alayı Atlı ile görüştü. Atlı’nın da arsa sahibi Alioğlu ile görüşüp ikna etmesiyle belde sakinleri bu sıkıntıdan kurtuldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yapılan kısa mesafeli yolla birlikte mahallede 150 hanenin bulunduğu Yıldız Küme evleri sakinleri yaşadıkları bu çileden kurtuldu. Arsa sahibini ikna eden Atlı ise bu konuda duyarlılık gösteren başta arsa sahibi, Cumhuriyet ve Biçenek mahalle muhtarları ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Kızılban’a Durankaya halkı adına teşekkür etti. (HAKKARİ/DHA)