The Last of Us oyunu dizi oluyor

The Last of Us, HBO tarafından televizyona uyarlanıyor. Dizi olarak ekranlara gelecek oyunun yapım takvimi henüz netleşmedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Konsol oyunu The Last of Us dizi oluyor. HBO’nun projeye yeşil ışık yaktığı resmen açıklandı. Dizi, modern uygarlığın yok edilmesinden yirmi yıl sonrasında geçiyor.

Chernobyl'ın yaratıcısı Craig Mazin, oyunun yazarı ve kreatif direktörü Neil Druckmann'la birlikte dizinin yazarlığı ve baş yapımcılığını üstleniyor.

2013 yılında oyun severlerin karşısına çıkan The Last of Us’ın çok sayıda ödülü bulunmakta. Geçtiğimiz haziran ayında The Last of Us Part II yayınlandı. The Last of Us dizisinin yapım takvimi henüz belirsizliğini koruyor.

THE LAST OF US'UN KONUSU

Sert bir hayatta yaşam mücadelesi veren Joel, 14 yaşındaki Ellie'yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için görevlendirilir. Küçük bir iş olarak başlayan hikâye, kısa sürede acımasız ve yürek parçalayıcı bir yolculuğa dönüşür, çünkü ikisi de ABD'yi dolaşmak ve hayatta kalmak için birbirlerine güvenmek zorundadır. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)