Tarhan Erdem vefat etti

Konda Araştırma Şirketi'nin kurucusu, eski bakan ve CHP Genel Sekreteri Tarhan Erdem, 89 yaşında vefat etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Konda Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin kurucusu Tarhan Erdem, Muğla'nın Bodrum ilçesinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Bir süredir kalp rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen Erdem, durumunun ağırlaşması üzerine Ortakent Mahallesi'ndeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Erdem, hastanenin yoğun bakım ünitesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Erdem'in cenazesinin İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.

Konda Araştırma'dan yapılan açıklamada, "Şirketimizin kurucusu, hayat ustamız Sayın Tarhan Erdem'i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cenaze töreni ile ilgili bilgileri daha sonra paylaşacağız. Başımız sağ olsun..." denildi.

Tarhan Erdem ile uzun yıllar birlikte çalışan eski KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, çok üzgün olduğunu söyledi. Ağırdır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise "Hayat ustamı kaybettim" dedi. 


BABACAN'DAN TAZİYE TELEFONU

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 89 yaşında hayatını kaybeden Tarhan Erdem’in ailesini arayarak başsağlığı diledi. Erdem’in kızı Ayşe Erdem’e taziyelerini bildiren Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Yazılarıyla, araştırmalarıyla, analizleriyle her zaman fikirlerinden istifade ettiğim eski bakanlarımızdan Tarhan Erdem’in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Erdem’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun."


KARAMOLLAOĞLU: SABIR DİLİYORUM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlarımızdan, eski CHP Genel Sekreteri ve KONDA Araştırma Şirketi’nin kurucusu Tarhan Erdem Hoca’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve çalışma arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum."


DAVUTOĞLU: RUHU ŞAD, MEKÂNI CENNET OLSUN

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise Tarhan Erdem'in vefatına ilişkin şu mesajı paylaştı: "Eski bakanlarımızdan, eski CHP genel sekreteri, Konda Araştırma şirketi kurucusu Tarhan Erdem'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekânı cennet olsun."


BULDAN VE SANCAR: HAYALİNİ KURDUĞU ÜLKEYİ İNŞA EDECEĞİZ

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da taziye mesajı yayınladı. 

"Tarhan Erdem’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz" denilen mesajda "Demokrat ve özgürlükçü kişiliği ile tanıdığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve CHP Genel Sekreterliği de yapmış olan yazar ve araştırmacı dostumuz KONDA’nın kurucusu bilge insan sevgili Tarhan Erdem’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Erdem'i özlemle anacaklarını belirten Buldan ve Sancar'ın mesajı şöyle devam etti:

"Bir dönem İstanbul İl Eşbaşkanlığımızı yapan ve şimdi Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü arkadaşımız, yoldaşımız sevgili Ayşe Erdem’in de babası olan Tarhan Erdem, Türkiye toplumunun yakından bildiği ve sevdiği bir isimdi. Hayalini kurduğu, özlemini duyduğu ülkeyi inşa etme görevi her zamankinden daha çok omuzlarımızdadır. Kendisini özlemle ve rahmetle anacağız."

KILIÇDAROĞLU: MÜCADELEMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SUNDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Eski bakanlarımızdan ve partimizin önceki dönem genel sekreterlerinden, mücadelemize önemli katkılar sunmuş değerli siyasetçi, araştırmacı ve yazar Tarhan Erdem’in vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Tarhan Erdem’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum" mesajını paylaştı. 

Twitter hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Eski Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı, CHP Genel Sekreteri, Konda Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin kurucusu Tarhan Erdem’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine sabır, sevenlerine baş sağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da "Konda Araştırma Şirketi’nin kurucusu, eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve eski CHP Genel Sekreteri Tarhan Erdem'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum..." mesajını paylaştı. (HABER MERKEZİ)