Tanal bu kez fotoğraflarla sordu: Bu tarihi eserler şu an nerededir?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Milli Saraylar Başkanlığı'nın "Hiçbir zaman var olmadı" dediği vazoların fotoğraflarını paylaşıp yeniden sordu: "Bu tarihi eserler şu an nerededir?"

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı’nda muhafaza edilen, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid’den kalma, her biri ağırlığı 46 kilogram olan som altından 2 vazonun akıbetini Meclis gündemine taşımış ve altın vazoların nerede olduğunu, kaçırıp kaçırılmadıklarını sormuştu.

Milli Saraylar Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "İddia edildiği gibi "46 kilogram ağırlığında som altından 2 adet vazo" hiçbir zaman var olmamıştır" denilerek Tanal hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti. 

'MUSTAFA CAMBAZ'IN FOTOĞRAFLADIĞI BU ESERLER NEREDE?'

CHP'li Mahmut Tanal, Milli Sarayların bu açıklamasının ardından sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir başka paylaşım yaptı. Tanal, bu kez söz konusu tarihi eserlerin fotoğraflarını paylaştı ve şunları kaydetti: "Sn. Milli Saraylar yetkilileri, kimseye iftira attığımız yok. Denetim yetkimizi kullandık, önerge verdik. İsme takılmadan, 15 Temmuz'da şehit edilen Mustafa Cambaz'ın fotoğrafladığı bu tarihi eserler şu an nerededir? Soru gayet açık ve basit. @millisaraylar" (HABER MERKEZİ)