Suudi Arabistan'da 2 Yemenli idam edildi

Suudi Arabistan, "terör"le suçlanan 2 Yemen vatandaşını idam ettiklerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suudi Arabistan, "terör" suçlarından hüküm giymiş 2 Yemenli hakkında "ölüm cezası"nı uyguladı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Yemen uyruklu Abdurrahman Farid Amir el-Merri ve Muhammed Salah Amr el-Merri'nin bir terör örgütüne katıldıkları, destekledikleri ve liderine biat ettikleri" iddia edildi.

“Abdurrahman'ın Suudi Arabistan içinde bir terör operasyonu gerçekleştirmek, güvenlik görevlilerine suikast girişiminde bulunmak, örgütün unsurlarına yardım etmek ve terör operasyonları için eleman toplama hazırlığı için bir terör oluşumu kurduğu” öne sürülen açıklamada, çok sayıda patlayıcı, makineli tüfek, mühimmat, patlayıcı kemer bulundurduğu ve aranan kişileri sakladığı belirtildi.

Açıklamada, Muhammed'in de “Suudi Arabistan'da terör operasyonları yürütmek için bir terör oluşumuna katıldığı, askeri araçları hedef almak için patlayıcı yerleştirdiği, terör eylemlerinde kullanmak üzere güvenlik, askeri alanlar hakkında bilgi topladığı” ileri sürüldü.

Mahkemenin 2 kişi hakkında idam kararı verdiği aktarılan açıklamada, ölüm cezasının Riyad'da infaz edildiği ifade edildi.

Açıklamada söz konusu kişilerin yaşlarına ve mensubu oldukları iddia edilen örgütlere yönelik bilgi verilmedi. (HABER MERKEZİ)