Susurlukçu polisin öldüğü çatışmanın nedeni mega yat çıktı

Adı çok sayıda faili meçhul cinayette geçen eski özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ile yanındaki polisin silahlı kavgada öldürülmesinin görüntüleri ortaya çıktı. Çatışmanın nedeni ise bir yat...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Kalamış'taki bir restoranda dün çıkan çatışmada, 7 kişi silahla vuruldu. 2 kişi ölürken, yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırıldı. Saldırıda ölenlerin, Susurluk davasında yargılanan eski özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ve emekli polis memuru Şahin Aslan olduğu belirlendi.

VIP BÖLÜMÜNDE ÇATIŞMA

Ünlü restorandaki çatışmanın güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, restoranın VIP bölümünde oturan yaklaşık 12-13 kişilik grubun bir süre sonra birbirlerine ateş ettikleri görülüyor. 

ÇATIŞMANIN NEDENİ 40 MİLYON EUROLUK YAT

Birgün gazetesinden Timur Soykan'ın haberine göre  bu çatışmanın arkasında Türkiye’nin en büyük yatlarından ‘Lord Of The Seas’in satışı vardı. 
58 metrelik mega yatın ilk ismi ‘Egeria’ydı. Yerli yapım en büyük yat olarak 2012 yılında denize indirilmişti ve sahibi Hüseyin Rüştü Altuntaş’tı. 40 milyon euroya mal edildiği açıklanan mega yatın içinde helikopter pisti, yüzme havuzu, sauna ve spor salonu bulunuyor. Lüks yat tamamen uzaktan mobil cihazlarla kontrol edilebiliyor.

YILLARCA SÜREN MİRAS DAVASI

Hüseyin Rüştü Altuntaş öldükten sonra aile arasında yatın sahibinin kim olacağına dair miras davası yıllarca sürdü.

Birkaç yıl önce Hüseyin Rüştü Altuntaş’ın oğulları, yatı satmak istedi. Nef Ataköy’ün yapıldığı arazinin sahibi Hasan Peker ile 25 milyon euroya anlaştılar. Pazarlıklar sonucu Nef Ataköy’den 8 dükkan karşılığında el sıkışıldı. Ancak bu dükkanlar beklenen değere ulaşmadı. Altuntaş kardeşler, 8 dükkana en fazla 10 milyon euro değer biçildiğini belirterek mega yatı geri istedi. Ancak Hasan Peker “Ticaretimiz bitmiştir” diyerek kabul etmedi. Tehditler ve tartışmalar uzun süre devam etti.

BANDIRMALIOĞLU, '2 MİLYON DOLARA BU İŞİ ÇÖZERİM' DEMİŞ

İddiaya göre; 6 ay önce Ziya Bandırmalıoğlu, Erkan ve Volkan Altuntaş’a bu işi 2 milyon dolar karşılığında çözeceğini söyledi. Erkan Altuntaş, önceki gün Develi Balık Lokantası’nda Fuat Çakıroğlu ile yatın iadesiyle ilgili konuşurken kavga çıktı. Erkan Altuntaş lokantadan ayrıldıktan sonra Ziya Bandırmalıoğlu ve eski polis Şahin Aslan geldi. Aynı masada bir süre konuştular ve silahlar çekildi. Çatışmada 2 kişi ölürken, 5 kişi de yaralandı.

ÇARKIN: JİTEM CİNAYETLERİNDE BANDIRMALIOĞLU DEFALARCA TETİĞİ ÇEKTİ

Eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın, yıllar sonra itiraflarında, 1993-96 arasındaki JİTEM cinayetlerinde Ziya Bandırmalıoğlu’nun defalarca tetiği çektiğini söylemişti. İtiraflara göre; Sakarya, Bolu, Hendek üçgenindeki cinayetlerin failiydi. Savaş Buldan, Behçet Cantürk, Hacı Karay, Adnan Yıldırım’ın öldürülmesinde rol almıştı. (HABER MERKEZİ)