Suruç'ta IŞİD saldırısında ölen Çiçek ve Deprem’in mezarları tahrip edildi

Suruç'ta IŞİD'in bombalı saldırısında yaşamını yitiren 33 kişi arasında yer alan Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in mezarlarına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlendi.

Fotoğraf: MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Urfa’nın Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezi'nde 20 Temmuz 2015 tarihinde Kobanê’deki çocuklara oyuncak götürmek amacıyla bir araya gelenlere yönelik IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 genç vefta etti. Katliamda yaşamını yitiren Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in Suruç Belediye Mezarlığı’nda bulunan mezarlarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırı düzenlendi. 

Mezar taşlarını kıran saldırganlar, mezara ekilen çiçeklere zarar verdi. Saldırı dün katliama ilişkin firari sanıklar Deniz Büyükçelebi ve İlhami Balı yönünden devam eden yargılamanın ikinci duruşmasına katılmak için Urfa’ya gelen Suruç Aileleri İnisiyatifi üyelerinin mezarlık ziyaretinde bulunması ile fark edildi. Saldırının hangi gün gerçekleştiği bilinmezken, inisiyatif Suruç Aileleri adlı sanal medya hesaplarından duruma tepki gösterdi.

'ADLARINI YAŞATACAĞIZ'

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Suruç Aileleri İnisiyatifi yaptıkları açıklamada şunları kaydetti: “33 Düş Yolcumuzdan Osman Çiçek ve Kasım Deprem'in Suruç ilçe mezarlığında bulunan mezarlarına saldırı yapıldı. Mezar taşları kırıldı. 20 Temmuz yaklaşırken 33'lerimize saldırılar artıyor. 33 Düş Yolcumuzun adlarını sokak sokak yaşatacağız.” 

Osman Çiçek ve Kasım Deprem’in mezarlarına 2019 yılında da saldırı düzenlenmiş, mezarlar tahrip edilmişti. (HABER MERKEZİ)