Süleyman Soylu TBMM Başkanı Şentop'la görüştü

Meclis Başkanı Şentop, makamında İçişleri Bakanı Soylu'yu kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede Soylu'nun 'mafyadan maaş alan siyasetçinin adını söylediği' iddia edildi.

Fotoğraf: TBMM Başkanlığı
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - "Mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi" polemiğinin ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kabul etti. Şentop'un makamında bugün gerçekleşen ve görüşmenin gündemine ilişkin açıklama yapılmadı. Soylu görüşmenin ardından TBMM Başkanlığı'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularına yanıt vermedi.

İDDİA: İSMİNİ SÖYLEDİ

NTV'nin görüşmeyle ilgili haberinde ise Soylu'nun, "mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop'a söylediği” ifade edildi.

Soylu, görüşmenin ardından soruları yanıtlamadan TBMM'den ayrıldı. 

 

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in açıklamalarının ardından katıldığı Habertürk TV yayınında, “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklamasında bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa 'Acaba o da mı alıyor' diye sorulur" demişti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" yanıtını verdi ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması için" bir mektup yazdığını açıkladı.

Mektupta, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

Görüşmede Soylu'nun Şentop'un mektubuna yanıt verip vermediği, 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini Meclis Başkanı Şentop ile paylaşıp paylaşmadığı ise merak konusu oldu. (HABER MERKEZİ)