Mustafa Cengiz: Bütün takımlar hakemlerle ilgili endişeli 

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisinde hakemin en az şekilde sahaya müdahale etmesini istediğini söyledi. Cengiz, "Sadece bizde değil, liglerde mücadele eden bütün takımlarda hakemlerle ilgili endişe var" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'in 23. haftasında 23 Şubat Pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçı kazanarak galibiyet serilerini sürdürmek istediklerini söyledi.

Cengiz, Süper Lig'de son 6 maçtan galibiyetle ayrıldıklarını aktararak, Fenerbahçe derbisine ilişkin "Yedi takım da şampiyonluk potasında. Kazanmaya alışkın bir takımız. Bunun sürmesini diliyoruz" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Fenerbahçe derbisini izlemek için Ülker Stadı'na gideceğini dile getirdi.

'EN AZ ŞEKİLDE MÜDAHALE ETSİN'

Mustafa Cengiz, bütün takımlarda hakemlerle ilgili endişe olduğunu ileri sürdü. Derbide hakem yönetimiyle ilgili bir endişelerinin olup olmadığının sorulması üzerine Cengiz, şunları kaydetti: "Endişe sadece bizde değil, liglerde mücadele eden bütün takımlarda hakemlerle ilgili endişe var. Hakemlerin kötü niyetli, önceden hesaplı olduğuna inanmak istemiyorum. Futbolun dostluk, kardeşlik ve eşit kurallar içinde bir yarışma olduğuna inanıyorum. Bu inancımın sürmesini de istiyorum. Derbide hakemin en az şekilde sahaya müdahale etmesini istiyorum."

'MEDYUM DEĞİLİM YORUM YAPAMAM'

Açıklamaların hakemler üzerinde baskı oluşturup oluşturmayacağıyla ilgili bir soruya ise Cengiz, şöyle yanıt verdi: "Derbi öncesi hakemleri etki altına almak, kendi lehine, rakibin aleyhine yanlış karar vererek maçı kurtarmaya çalışmak, çok yanlış. Bu, mevcut hakemlere ve onların adil olma duygularına hakaret. Lütfen bunu yapmayalım. Gördüklerini çalsınlar. Cesur olsunlar, adalet dağıtmasınlar, adil olsunlar. Bizim için gördüğünü çalmaları çok önemli. Aleyhimize de olsa fark etmez."

Cengiz, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un yarın düzenleyeceği basın toplantısında nasıl mesajlar vermesini beklediğinin sorulması üzerine, "Medyum değilim. Bu konuda yorumda bulunamam. Her kulüp kendinden sorumlu. Her kulübe başarılar diliyorum. Ancak en başarılının da her zaman kulübümün olmasını dilerim." ifadelerini kullandı. (AA)