Ahmet Ağaoğlu: Güzel günler göreceğiz

Trabzonspor'un olağanüstü kurulunda, 1329 oy alan Ahmet Ağaoğlu, başkanlığa seçildi. Teşekkür konuşmasında güzel günler göreceklerini söyleyen Ağaoğlu, "Bu güzel günleri inşallah hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde göreceğiz. İşimiz hiç kolay değil biliyorum ama sizlerle birlikte aşamayacağımız engel, yapamayacağımız hiçbir şey yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor'un 73’üncü Olağanüstü Genel Kurulu sona erdi. Ahmet Ağaoğlu, 1329 oyla başkanlığa seçildi.

Hayri Gür Spor Salonu'nda iki gün süren genel kurulda 16 sandıkta 1691 üye oy kullanırken, 1559 oy geçerli sayıldı. Genel kurulda saat 17.00 itibarıyla oy verme işlemi tamamlanırken, oy sayımı yaklaşık 2.5 saat sürdü.

Sonuçları açıklayan Genel Kurul Divan Başkanı İlhami Algan, Ahmet Ağaoğlu'nun 1329 oy alarak, Bordo mavili kulübün 17’nci başkanı olduğunu duyurdu. Diğer başkan adayı Metin Kaya 211 oy, bağımsız yönetim kurulu adayı Levent Sekban'ın ise 19 oy aldı.

Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler: Hayrettin Hacısalihoğlu, Mehmet Yiğit Alp, Ömer Sağıroğlu, Önder Bülbüloğlu, Faruk Kanca, Emin Kahraman, Haluk Şahin, Mesut Çağlar Bozoğlu, Cahit Erdem, Zeyyat Kafkas, Müminhan Bilgin, Ertuğrul Doğan, Yalçın Orhan ve Serdar Ekrem Şirin.

Yedek üyeler: Zafer Göktaş, Özer Bayraktar, Onur Sağır, Tuncay Uzunal, Lokman Sadıklar, Dursun Ali Sakarya ve Kemal Ertürk.

'BİRLİKTE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK'

Ahmet Ağaoğlu, konuşmasında, görevi devraldıkları Muharrem Usta ve yönetim kuruluna yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve “Yarıştığımız Metin Kaya ve Levent Sekman beyefendiye de teşekkür ediyorum. Trabzonspor için var gücümüzle çalışırken onların desteğini de arkamızda göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kulübün 50’nci yıl marşındaki gibi güzel günlerinin önlerinde olduğunu söyleyen Ağaoğlu, “Bu güzel günleri inşallah hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde göreceğiz. Biz biriz, biz Trabzonsporuz, bu şehre tutkunuz. Bordo maviye vurgunuz, Trabzonspor'a sevdalıyız. İşimiz hiç kolay değil biliyorum ama sizlerle birlikte aşamayacağımız engel, yapamayacağımız hiçbir şey yok. Umudumuzun bittiği yerde hırsımız bitmeyecek. İnşallah Trabzonsporumuzu hep birlikte el ele omuz omuza görmek istediğimiz yerin en üstüne götüreceğiz” dedi.

Galatasaray ve Medipol Başakşehir de sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla Ağaoğlu'nu tebrik etti.

AHMET AĞAOĞLU KİMDİR?

1957 yılında Trabzon'da doğan Ahmet Ağaoğlu, 1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nden mezun oldu.

2000 yılından itibaren 18 yıldır da Golf Federasyonu Başkanlığı görevini yürüten Ağaoğlu, 1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaki Trabzonspor’da yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Ağaoğlu, 2000-02 yılları arasında Özkan Sümer döneminde ise başkan yardımcılığı yaptı. (TRABZON/DHA)