Fernandao'ya tezahürat cezası

PFDK, Fernandao'ya iki maçtan men ve 13 bin TL para cezası verdi. Fernandao Beşiktaş maçındaki tezahüratı nedeniyle ceza almıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş - Fenerbahçe karşılaşmasında taraftarlara yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle sarı-lacivertli futbolcu Jose Fernandao'ya 2 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası verdi.

PFDK tarafından yapılan açıklamada şunlar söyleniyor:

"FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu JOSE FERNANDO VIANA DE SANTANA'nın, 25.02.2018 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlara yönelik hakareti nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına oyçokluğu ile karar verilmiştir."

BEŞİKTAŞ TRİBÜNÜNE TEZAHÜRAT YAPTI

Fernandao, maçın sekizinci dakikasında attığı golün ardından tribünlere doğru yaptığı hareketler sebebiyle PFDK'ya sevk edilmişti. Daha önce gene bir Beşiktaş  maçında Galatasaray'ın eski oyuncusu Felipe Melo yaptığı için PFDK'ya sevk edilmiş tezahüratı kendi takımının tribününe yaptığı için ceza almamıştı. (DHA)