Pereira'dan Fenerbahçe itirafları

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Vitor Pereira, Belçika'daki bir barda, aralarında Fenerbahçelilerin de bulunduğu Türklerle sohbet ettiği iddia edildi. O sorular ve yanıtlar, bir spor sitesinin haberinde yer buldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe ile yollarını ayıran Vitor Pereira, geçtiğimiz günlerde menajeri Charles Henrotay ile Belçika'ya giderek Standard Liege'in Charleroi ile oynadığı karşılaşmayı takip etmişti. Geceyi Türklerin yoğun yaşadığı Liege kentinde geçiren Portekizli teknik adamın, The Huggy's Bar adlı restoranda, aralarında Fenerbahçelilerin de bulunduğu Türklerle sohbet ettiği iddia edildi.

Sporx adlı sitenin haberine göre; Pereira ile taraftarlar arasında şu diyalogların geçtiği iddia edildi: -

  • NEDEN KÖTÜ FUTBOL OYNATTIN?

Kötü oynamak mı! Başkan bile "Kötü oynadık" demedi. Şampiyonluğu neden kaybettiğimizi, Beşiktaş'ın nasıl şampiyon olduğunu, yöneticiler bile açıkladı. Braga'ya nasıl elendiğimizi hepiniz gördünüz.

  • VAN PERSIE SANA NE YAPTI DA ONA KAFAYI TAKTIN?

Onunla neden sorunum olsun. Sakatlığı var. Üst üste maç oynayamaz. Sadece bizim değil kendi doktorlarının da bu konuda raporları var. Kendisine de bakmayınca ben ne yapayım? Ona hep şans verdim. O bu şansları nasıl değerlendirdi sen de biliyorsun!

  • FERNANDAO NASIL BİR FUTBOLCU? GÜREŞÇİ GİBİ OLMUŞ...

Sen onun kadar yemek yesen, obez olursun. Onun bir suçu yok, 20 yaşına kadar amatör yaşamış bir adamın Fenerbahçe'de profesyonel olmasını bekledik.

  • EMENIKE İLE BU İŞ YÜRÜR MÜ?

Emenike'yi geçen sezon da gördüm. "İşimize yaramaz" dedim ve gönderdim. Dubai'de tutunamadı, İngiltere'de de 3 maç bile oynamadı. Sonra "Geri gelecek" dedi başkan. Ben de yine "İşimize yaramaz" deyince, başkan, "Bu adama göre sistem bul" dedi.

  • 3-5-2'Yİ NEREDEN ÇIKARDIN?

Başkan "Çift forvet oynayacaksın" diye tutturdu. Ozan oynayacak, Salih oynayacak dedi. Gelip bana, "Ozan'ı oynatsana, genç" diyordu. Bu sezon başlarken de, "Salih'i getirdim sana Roma'dan" dedi. Hadi 4-4-2 oynayalım... Oynayalım da bana Salih ve Ozan'lı bir orta saha kurun. Her maç kaç gol yeriz biliyor musun?

  • NEDEN BİR 10 NUMARA ALMADIN?

"10 numara istiyorum" dedim; "Aatıf'ı aldık, gol kralı adam. Oynat işte orada" dedi başkan... 4-3-3 oynadık diyelim. İki de forvet koydum. Çılgınca hücum oynuyoruz. Salih Uçan, Ozan Tufan, Aatıf, Emenike ve Van Persie'yi sahaya sürdüm. Bir de Volkan Şen'i oynattım diyelim. Kaç gol yeriz her maç farkında mısınız?

  • TÜRKİYE'YE DÖNER MİSİN?

Dönerim tabii neden dönmeyeyim. Haa! Takım da çalıştırırım.

  • AZİZ YILDIRIM İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Sevgisinden şüphem yok. Ama kim ne derse onu dinliyor. Bir gün geliyor; "Beşiktaş gibi oynayalım. Bir gün geliyor; Hakemler bizi yaktı. Neden idman yaptırmıyorsun? Bu takım neden güçsüz? Neden defans oynuyoruz? Ozan'ı oynat... Emenike'yi getirdim... Salih yıldız... O kadar para harcadık yıldızlar aldık. Tarihin en iyi kadrosunu kurduk..." diyor... Kısaca etrafındakiler başkanı aldatıyor. Kimse eleştirmiyor. Herkes kendisine en iyisini yapıyorsun diyor. Portekiz'de bir söz vardır, "İmparatorluklar kralın palyaçolarını dinlemeye başladığı anda batar."

  • FENERBAHÇE'NİN PARASINI ALACAK MISINIZ?

Fenerbahçe'yi seviyorum. Almayacağım.

Haberin tamamı