Okan Buruk’tan 'Fethullah Gülen' açıklaması

“O yıllarda 20’li yaşlardaydım. Çok uzun süre önce böyle bir ortamda bulundum. Müslümanız, vecibelerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz."

DUVAR – Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, futbolculuğu döneminde futbolculuğu döneminde Fethullah Gülen’in sohbetine katıldığını gösteren fotoğraf ve görüntülerle ilgili açıklamada bulundu.

’20’Lİ YAŞLARDAYDIM’

Hürriyet’in haberine göre Okan Buruk, görüntülerin 22 yıl öncesine ait olduğunu hatırlattıktan sonra şunları söyledi:
“O yıllarda 20’li yaşlardaydım. Benim hayatta değer verdiğim en büyük iki şey Türklük ve Müslümanlık duygularıdır. Benim devletime ve milletime veremeyeceğim hesabım yok. Her zaman ülkeme bağlı kaldım, alnım ak.”

Okan Buruk, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin de konuştu. Türkiye’nin büyük bir tehlike atlattığını belirten Buruk, “Terör örgütünün bu saldırısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde halkımızın destansı mücadelesiyle bertaraf edildi. Terör örgütünü şiddetle kınıyorum. Bu ülkeye seven insanlar olarak neye ihtiyaç varsa seve seve yaparız” dedi.

Okan Buruk’tan FETÖ açıklaması!

Okan Buruk’un da aralarında olduğu futbolcuların Fethullah Gülen’in sohbetindeki görüntüleri, 15 Temmuz sonrası sosyal medyaya düştü.

‘REYTİNG MALZEMESİ YAPILMASI DOĞRU DEĞİL’

Eski futbolcu arkadaşlarının televizyon programlarına çıkıp Fethullah Gülen’in sohbetlerine katıldığı günleri anlatmalarını doğru bulmadığını belirten Okan Buruk, şöyle dedi:
“Kendi camiamızdan arkadaşlarımızın televizyonlara çıkıp bunu reyting malzemesi yapası doğru değil. Çok uzun süre önce böyle bir ortamda bulundum. Müslümanız, vecibelerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz ve her şeyden öte Türklük sevdamız var. Biz iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalıştık ama bize bu anlamda mağdur diyebilirsiniz. Bunların dışında benim kimseyle bir bağlantım yok, uzun yıllardır da yoktu zaten.”