Fenerbahçe, Neustadter'i transfer etti

Fenerbahçe, Schalke'yle sözleşmesi biten Rus defans oyuncusu Roman Petrovich Neustadter'le 3 yıllık anlaşma imzaladı.

DUVAR – Fenerbahçe Rus defans oyuncusu  Roman Petrovich Neustadter’le, 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreninde Neustadter ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Çok büyük bir kulübe geldiğini söyleyen Neustadter, “Burada olmaktan dolayı mutluluk yaşıyorum. Bu formayı giymekten dolayı gururluyum. Harika bir stadımız var. Taraftarının her zaman arkasında olduğu, dev bir kulübe geldim. Bu takıma yardımcı olmak istiyorum. Takım arkadaşlarım, hocamız ve taraftarımızla birlikte başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Fenerbahçe ile çok iyi bir sözleşme süreci geçirdiklerini vurgulayan Neustadter, “Büyük bir aileye geleceğimi, büyük taraftarı olan, başarı isteyen bir kulübe geleceğimi söylediler. Burada olmak bana inanılmaz geliyor. Gerçekten çok büyük bir kulübe geldim” şeklinde konuştu.

Transfer sürecinde Türkiye’den başka bir kulüple görüşmediğini de belirten Neustadter, “Futbolda çok fazla dedikodu olur. Başka takımlarla görüştüğüm doğrudur ama Türkiye’den başka bir takımla konuşmadım. Almanya dışında oynamak istiyordum, Fenerbahçe de benim için en iyi adım oldu” dedi.

Bir soru üzerine hem defans, hem de defans önünde oynayabildiğini ifade eden Roman Petrovich Neustadter, “Her iki pozisyonda da oynayabilirim. Her iki pozisyonda oynayacak teknik bilgiye sahibim. Takım oyuncusu olarak nitelendiriyorum kendimi. Hocam bana nerede görev verirse orada oynamaya hazır olurum” diyerek sözlerini noktaladı. (DHA)