Sokak röportajı yapan Youtuber'lar için ev hapsi kararı

Youtube'da sokak röportajları yapan ve hafta sonu eş zamanlı olarak gözaltına alınan Youtuber'lara ev hapsi cezası verildiği açıklandı.

İlave TV sahibi Arif Kocabıyık, Kendine Muhabir sahibi Hasan Köksoy, Sade Vatandaş hesabı sahibi Mehmet Koyuncu (soldan sağa) gözaltına alınmıştı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İlave TV sahibi Arif Kocabıyık, Kendine Muhabir sahibi Hasan Köksoy, Sade Vatandaş hesabı sahibi Turan Kural hakkında ev hapsi ve yurtdışına çıkış yasağı getirildi.

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve avukat Ömer Furkan Dağ Youtuber'a verilen cezayı Twitter hesabından açıkladı. Dağ yaptığı paylaşımda, "Savcılık; Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural için ev hapsi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural hakkında ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı verildi" ifadesini kullandı. 

Antalya’da ‘Kendine Muhabir‘ isimli Youtube kanalı üzerinden sokak söyleşileri yayınlayan Hasan Köksoy, İlave TV’den Arif Kocabıyık ve Turan Kural, ‘Sade vatandaş’ hesabının sahibi Mehmet Koyuncu dün gözaltına alınmıştı.,