Slayer'ın kayıp İstanbul konseri bulundu: 23 yıl önce gizlice kaydedilmişti

1998 yılında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyicilerle buluşan Slayer'in gizlice çekilmiş konser görüntüleri dijitale aktarıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyaca ünlü Thrash Metal grubu Slayer'ın 1998 yılında İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği efsanevi konserin görüntüleri 23 yıl sonra ortaya çıktı. Konserin ilk iki şarkısının yer aldığı video YouTube MuzikNews kanalında yayınlandı.

90'larda Türkiye'deki rock -metal kültürü için zirve noktalarından biri sayılan Slayer konserini, radyo ve TV programı "Overdose" için takip eden Özgür Ögöz, konser öncesi grubun kulisinde solist Tom Araya ile kısa bir röportaj yaptıktan sonra kamera kaydını yapan Cenk Özmercan (Death Project grubunun gitaristi) ile birlikte konserin yaklaşık 1 saatlik bölümünü gizlice kaydetti ve bu görüntüleri o dönem TV programında yayınladı.

O zamandan beri kayıp olan kamera kaseti bulundu ve dijitale aktarıldı. Konserin "Bitter Peace" ve "Death's Head" isimli şarkıların yer aldığı bölümü yayınlandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)