İstanbul Film Festivali, Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali işbirliği yapıyor

Üç festival çevrimiçinde işbirliği yapıyor: Filmler, çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, 14–20 Eylül’de Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, 21–26 Eylül’de ise Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmlerini filmonline.iksv.org platformunda izleyiciyle buluşturacak.

Pandemi döneminde izleyicilerden uzak kalmak istemeyen festivaller izleyicileriyle buluşmak için alternatif yöntemler geliştirdi. 14–26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterim sayfasında bir araya gelecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ve İstanbul Film Festivali’nin işbirliği. Bu işbirliği çerçevesinde 14–20 Eylül’de pandemi nedeniyle kısıtlı olarak gerçekleştirilebilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri ve 21–26 Eylül tarihlerinde de bu yıl iptal edilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin 6 filmlik seçkisi İstanbul Film Festivali’nin filmonline.iksv.org platformunda çevrimiçi gösterime açılacak.

İstanbul Film Festivali’nin 14–20 Eylül’de çevrimiçi platformunda ağırlayacağı Altın Koza Film Festivali filmleri 30 saat boyunca, 21–26 Eylül’de misafir edeceği Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisinde yer alan filmler ise 5 gün boyunca yayında kalacak. Festivalde olduğu gibi her filmin bilet kapasitesi sınırlı olacak.

filmonline.iksv.org platformunda erişime açılacak filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabilecek. Filmlere teker teker bilet alınabilecek veya Kombine Film Paketi satın alarak tüm filmler daha avantajlı fiyatlarla izlenebilecek. Gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilebilecek. Biletler 10 Eylül Çarşamba saat 10.30’da filmonline.iksv.org adresinden satışa sunulacak.

Çevrimiçi Film Gösterimleri Programı şöyle:

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri 14-20 Eylül

Ben Bir Denizim (Umut Evirgen)

Bilmemek (Leyla Yılmaz)

Ceviz Ağacı ( Faysal Soysal)

Körleşme (Hacı Orman)

Kuyudaki Taş (Gökçin Dokumacı)

Nasipse Adayız (Ercan Kesal)

Plaza (Anıl Gelberi)

Yeniden Leyla (Barış Hancıoğulları)

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisi filmleri 21-26 Eylül

Fanny Lye Deliver’d / Fanny'nin Yepyeni Hayatı (Thomas Clay)

Felicità (Bruno Merle)

Made in Italy / İtalyan Yazı (James D’Arcy)

O que Arde / Fire Will Come / Yangın Yeri (Oliver Laxe)

Wendy (Benh Zeitlin)

Waiting for the Barbarians / Barbarları Beklerken (Ciro Guerra)

(HABER MERKEZİ)