Söz Uçar'a Amerika ve Avrupa'dan ödül

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Yüksel Caddesi'nde 'İşimi Geri İstiyorum' eylemini sürdüren Veli Saçılık’a atıfla çekilen ‘Söz Uçar’ adlı kısa film iki uluslararası festivalden ödül ile döndü.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Kanun Hükmünde Kararname( KHK) ile ihraç edilen ve açlık grevine başlayan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile sosyolog Veli Saçılık'a atfen çekilen 'Söz Uçar' adlı kısa film '8'nci Sınırlar Ötesi Balkanlar Film Festivali' ve '5'nci Seattle Türk Filmleri Festivali'nden ödül ile döndü.

SÖZ UÇAR AVRUPA’DA

Söz Uçar’ın ilk gösterimi, dünyanın en köklü film festivallerinden olan 39. CINEMED Uluslararası Akdeniz Film Festivali’nde kapsamında Fransa’nın Montpellier kentinde gerçekleştirildi.

Belçika’nın Brüksel kentinde gerçekleşen 8. Sınırlar Ötesi Balkanlar Film Festivali’nde ise jürinin övgüsünü kazanan kısa film ‘Özel Mansiyon’ ödülü ile döndü.

Kasım ayı içerisinde İtalya’nın Torino kentinde gerçekleşen Divine Queer Film Festivali kapsamında açılış filmi olarak gösterilecek olan Söz Uçar, 10-12 Kasım tarihleri arasında Torino’da seyirciyle buluşacak.

FİLM EKİBİ AMERİKAYA GİDEMİYOR

2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Amerika’nın Seattle kentinde gerçekleşecek 5. Seattle Türk Filmleri Festivali'nde ‘En İyi Film’ ödülünü kazanan Söz Uçar’ın ekibi, ABD ve Türkiye arasındaki vize krizi nedeniyle ödül törenine ve gösterim sonrası gerçekleşecek söyleşiye katılamayacak.

Hikayesi Barış Bıçakçı’ya, yönetmenliği Tufan Taştan’a ait olan kısa filmde Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Özgür Çevik, Ahmet Rıfat Şungar, Serdar Orçin ve Rıza Akın rol almıştı. (DUVAR)