Yeni 'Erdoğanlar' ortaya çıktı!

'Uyanış' filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan canlandıracak oyuncuların setteki ilk görüntüleri medyaya yansıdı. Erdoğan'ı Muhammed Erbek, eşini Perihan Savaş canlandırıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 27 Mayıs 1960 Darbesi, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın şaibeli ölümü, 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatını beyazperdeye taşıyacak olan “Uyanış” adlı sinema filminin çekimlerine kısa süre önce başlandı. Üç lider; Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan’ın benzerlerinin bulunması için yürütülen cast çalışmaları 2 ayda tamamlandı. Sonunda Turgut Özal’ı Adem Göçmen’in, Adnan Menderes’i de Murat Cumaoğlu’nun canlandırmasına karar verildi. Hürriyet Kelebek'ten Zelal Özalp'ın haberinde filmde Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan rollerini oynayacak Muhammed Erbek ile Perihan Savaş'ın set görüntüleri de yer aldı.

'TARİHE GEÇECEK'

Yapımcılığını Racon Medya’nın, yönetmenliğini Ali Avcı’nın üstlendiği filmin teaser çekimleri, Adnan Menderes’in ölüm yıldönümü olan 17 Eylül’de başlamıştı. Çekimler için geçtiğimiz hafta da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bir günlüğüne trafiğe kapatıldı. Fragman çekimleri için ise 1.5 milyon TL’lik bütçe ayrıldığı öğrenildi. Yönetmen Ali Avcı, yakında vizyona girecek film için, “Gerçek bir uyanışın hikayesi olması nedeniyle çekimlerde gözyaşlarımızı tutamadık. Bu film, yıllar sonra tarihe bir arşiv niteliğinde geçecek” dedi.