Selçuk Bayraktar, gazeteci Çiğdem Toker'i hedef gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, gazeteci yazar Çiğdem Toker'i sosyal medyada hedef gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mütevelli Heyeti Başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın yaptığı T3 Vakfı, gazeteci Çiğdem Toker'in "İBB’den Vakıflara Hizmet Raporu" başlıklı köşe yazısı nedeniyle dava açtı. Mahkeme Toker'e 30 bin lira tazminat cezası verdi.

Bu kararın ardından söz konusu vakfın sosyal medya hesabından Çiğdem Toker'in attığı tweet alıntılanarak "İftira zincirinin ilk halkası olan müfteriye karşı açtığımız dava sonuçlandı Etik ve ahlaktan taviz vermeyecek gazeteciler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz burs programına 30 bin 000 TL’lik bir ilave de Çiğdem Toker aleyhine açtığımız davadan geldi. #GazetecilikMüfterilikDeğildir" paylaşımı yapılarak Toker hedef gösterildi. 

BAYRAKTAR, TOKER'İ HEDEF GÖSTERDİ

Vakfın tepki çeken mesajının ardından bir paylaşım da Selçuk Bayraktar yaptı. Bayraktar, Twitter'da gazeteci Çiğdem Toker'i hedef göstererek, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar... Bu, 2019 yerel seçim döneminde vakfımız aleyhine başlatılan kirli kampanyayı ve İBB'den para aldığı yalanını ilk yayan gazeteci müsveddesi. Gazetecilik; yalancılık sahtekarlık yüzsüzlük arsızlık da değildir" dedi. 

ÇİĞDEM TOKER VAKIFLARIN ALDIĞI 'DESTEKLERİ' YAZMIŞTI

Çiğdem Toker, Sözcü gazetesinde yayımlanan söz konusu yazısında İBB tarafından hazırlanan “Sivil Toplum Kuruluşları - Okul - Yurt Faaliyet Raporu”na dayanarak AK Parti destekli vakıflara aktarılan kaynaklara işaret etmiş, "2018 ve öncesinde TÜGVA’ya 74.3 milyon TL, TÜRGEV’e 51.6 milyon TL, T3 Vakfı’na 41.4 milyon TL, Ensar Vakfı’na ise 29.8 milyon TL, Okçular Vakfı’na 16.6 milyon TL tutarında destek verildiğini" söylemişti.