Sedat Peker, Süleyman Soylu'yu hedef aldı: Koruma polisimi o verdi

Sedat Peker yeni yayınladığı videoda İçişleri Bakanı Soylu'nun kendisine koruma polisi tahsis ettiğini ve kendisi hakkında soruşturma olursa haber vereceğini söylediğini iddia etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yayınladığı videolarla gündeme gelen organize suç örgütü lideri Sedat Peker bir video daha yayınladı. Yurt dışında bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yine Youtube üzerinden paylaştığı videoda 'Bildiklerini neden daha önce anlatmadın?' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla ilgili açıklamalar yaptı. 

Peker, Bakan Soylu'ya kendisiyle ilgili yaptığı 'suç örgütü' açıklaması için "Temiz Süleyman", "Süslü Süleyman" ifadelerini kullandı.  

'MESİH DEĞİLİM KENDİ MESELEM VAR'

Kendisine 'madem bunlar vardı neden daha önce anlatmadın' diye soranlar olduğunu belirten Peker, kendisinin 'mesih' olmadığını, çocuklarının yüzüne bakmak istediğini söyledi. Sedat Peker, "Ben size Mesih olduğumu mu söyledim? Sizi kurtarmaya geldim, beklenen kurtarıcı benim, ben size böyle bir şey dedim mi? Benim kendi meselem var. Bir baba çocuklarının, eşinin yüzüne baktığında ben sizin şerefinizi koruyabildim onurunu yaşamak ister. Benim meselem bu" dedi.

'İNSAN BAZEN DÜZENİ BOZULMASIN DİYE BİLDİKLERİNİ ANLATMIYOR'

Sevdiklerinin zarar görmemesi için sustuğunu ifade eden Peker, "Demek ki insan bazen imkanlar oluşmadığı için, kendi düzeni bozulmasın, sevdikleri sıkıntıya girmesin diye bildiklerini anlatmıyor. Ancak bir nokta var. O nokta geldiğinde benim gibi hayatı plan üzerine geçen adam planlarını rafa kaldırabilir. Aklını tatile yollayabilir. Benim meselem şeref meselesi, benim meselem namus meselesi" şeklinde konuştu.

Videolarında masada duran kitaplarla da mesaj verdiği söylenen Peker'in önünde bu kez, "Aptallar Erken Ölür" kitabı yer aldı.

SOYLU'YA SESLENDİ: KORUMA POLİSİMİ SEN VERMEDİN Mİ?

Peker, çektiği videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında birtakım iddialarda bulunarak, "Süleyman Soylu, sen 'Sedat Peker'e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim' demedin mi; koruma polisimi sen vermedin mi?" dedi. 

Süleyman Soylu'nun bir arkadaşının kendisini aradığını iddia eden Peker arayan kişinin "Süleyman Bey'in üzerine çok geliyorlar, bir şeyler söyleyecek, arkadaş kusura bakmasın" dediğini söyledi.

Süleyman Soylu'nun yönlendirmeleriyle eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a düşman olduğunu anlatan Peker "Namus sahibiysen konuş ya, Berat Bey'e sen beni düşman etmedin mi? Akrabam Reşat Hacıfazlıoğlu, senin bütün organizasyonlarını yapan. Ya sen değil miydin DYP'nin başına ulaşmak için, seni kongrelere almıyorlardı, yanında kim var bakın, benim arkadaşlarım, akrabalarım. Onlar senin yanında değil miydi? Benim akrabam gelip 'Reis'in kulağına bir şeyler geliyor, İstanbul'da sorunlar var' dediğinde, 'İstanbul'u ben yönetmiyorum, Berat yönetiyor' dedin mi, demedin mi? 'O yaptırıyor her şeyi' dedin mi demedin mi? Sedat Peker'in akrabası, bir cenazedeyiz, telefon sinyalleri var, cenazede görüştük, sen demedin mi 'Sedat Peker'e dosya hazırlıyorlar. Ben tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim' demedin mi?" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de olduğu dönemde devlet tarafından korunduğunu belirten Peker koruma polisinin de Soylu'nun bilgisi dahilinde verildiğini ve süresi bittiğinde uzatma işleminin de yine Soylu tarafından yapıldığını şöyle anlattı: 

"Hadi Özışık, şerefli adam. Ben yurtdışına çıkmışım artık, sen diyorsun ya 'İş adamı olduğunu söyleyip sonra suç faaliyetleri olduğunu tespit ettik.' Ben ne zaman çıktım, 1 buçuk sene oldu. Dosya ne zaman hazırlanıyor, üç senedir. Bu dediğim olay ne zaman oldu, taş çatlasın 5 ay. Sen demedin mi ona 'Ben severim' diye.

O sana şöyle dedi, 'Bu Sedat Peker'le ilgili çok şey konuşuluyor, bunlar bir şeyler yapıyor olabilirler.' Sen 'Ben onu severim' demedin mi? Bu kadar kısa sürede ne değişti? Benim koruma polisimi sen vermedin mi? Sen uzatmadın mı ondan sonraki sene de? 

Bizim temiz Süleyman'ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweet'ler hazırladı, o bir milyon 300 bin tweet var ya. Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o çocukların hepsi, benim destek olduğum haber portalları da sana destek oldular."

BARIŞ AKADEMİSYENLERİNDEN ÖZÜR DİLEDİ: HAYVANLIK YAPTIM

Sedat Peker "Kanlarınızda duş alacağız" diye tehdit ettiği Barış Akademisyenleri'nden de özür diledi: 
"Bir önceki videomda Barış Akademisyenleri ile ilgili içlerinden 'Biz bu yazıya teröre destek olmak amacıyla imza atmadık' diyen olursa onlardan özür dileyeceğim dedim. Kötü bir hayvanlık yaptık. O dostlardan özür dilerim."