Redd'den Maçka Parkı'nda konserli protesto: Sahneleri istiyoruz

Redd, Maçka Parkı'nda konser verdi. Grubun solisti Doğan Duru, "Konserler nizami şekilde yapılır; müzik sektörü bu işi halı sahadakilerden daha iyi biliyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'nin önde gelen müzik gruplarından REDD, Türkiye'nin normalleşme sürecinde sanat kollarının devlet desteğinden mahrum bırakılmasını protesto ederek Maçka Parkı'nda açıkhava konseri yaptı. Grubun solisti Doğan Duru, pandemi sebebiyle müzik sektörünün çok zor günlerden geçtiğini belirtti ve bir an önce sahnelere geri dönmek istediklerini söyledi.

'BİRÇOK ARKADAŞIMIZI HEM BEDENEN HEM RUHEN KAYBETTİK'

Normalleşme ile birlikte halı sahaların yeniden açıldığını ancak müzik sektörüne ilişkin bir uygulamanın hala olmadığını dile getiren Duru şöyle konuştu:

"Bugüne kadar niye buluşmadığımız konusunda bir sürü şey söyleyebilirim. Bizim sektör bu işi bilen bir sektör, havalarda ısındı, açık havada konser yapmamak için hiçbir neden yok. Bu konserler nizami şekilde yapılır. Hijyen maske ve her türlü önlemi alırlar. Bu işi halı sahadakilerden daha iyi biliyorlar. Bu konserlerin bir an önce olması lazım. Birçok arkadaşımızı hem bedenen hem ruhen kaybettik. Bizim sektördeki ekonomiyi ancak biz düzeltiriz. Yardımlarla, desteklerle düzelecek bir şey değil. Hiçbir kampanya bu kadar çok insanı kapsayamaz, biz sahneleri istiyoruz. Zaten insanlar buradalar, parklardalar, sokaktalar. Havalar sıcak keyiflerine bakıyorlar. Biz de uzakta bir yerde müzik yaptık. Bunun hiçbir sakıncası olmadığını gördük. Bir an önce aşılar gelirse, bu işin daha hızlı bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum."

'DAYANIŞMA VE MÜCADELEYLE KAZANACAĞIZ'

İhlas Haber Ajansı ve Sözcü gazetesinin 'sosyal mesafe kurallarını ihlal etmekle' suçladığı ve hedef gösterdiği Redd'e sosyal medyada birçok isimden destek geldi. Açıkhavada yapılan ve yüzlerce kişinin izlediği konserin ardından grup, "Desteğiniz ve ilginiz için ne söylesek az. Birlikte, dayanışma ve mücadeleyle kazanacağız" mesajını paylaştı. (HABER MERKEZİ-DHA)

 

Etiketler redd konser