Rakılı fotoğraftan hapis cezası almıştı: Eski Pegasus çalışanı, ABD'ye iltica etti

Geçen yıl, Kadir Gecesi'nde sosyal medya hesabından yaptığı içkili paylaşım dolayısıyla hapis cezası alan ve Pegasus'taki işinden atılan Onur T., kaçak yollarla ABD'ye iltica ettiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kadir Gecesi'nde içkili bir ortamda çekilen fotoğrafı sosyal medyadan "Kadir Gecesi özel, Rabb'im kabul etsin" notuyla paylaştıktan sonra Pegasus'tan kovulan, ardından "halkın bir kesiminin benimsediği değerleri alenen aşağılama" suçlamasıyla 3 ay 22 gün hapis cezası alan Onur T. kaçak yollarla ABD'ye iltica ettiğini açıkladı. 

'TAZMİNAT BİLE VERMEDİLER'

Dijital içerik üreticisi Fatih Koparan'ın YouTube kanalına konuk olan Onur T., şöyle konuştu:

"Sabah şirketteydim, etik kuruluna aldılar. Durumu anlattım, olayı üstlendim, diğer arkadaşlara sıçramasını da istemedim. Ben paylaştım, onlar benden paylaştı dedim. Şirkette bilet satıştan baskı gelmiş, biletler iptal edildi denilmiş, işin aslını bilmiyorum. Adalet yerini buldu mu? Hırsızlıktan attınız beni. Bir yıl çalışamadım. Uzaklaştırma verirler belki dedik. Akşam aradılar İK'dan, 'gelin, istifa edin' dediler. Ben 'sokağa çıkamıyorum, gelemem' dedim. 'Biz çıkartırsak yüz kızartıcı suçtan çıkartacağız' dediler. O da size kalmış bir şey... Telefonda çıkarttılar. 'Siz bilirsiniz' dediler... Tazminat bile vermediler, verebilirlerdi. Hırsızlık veya şirket sırlarını paylaşma maddesinden çıkarttılar. İşsizlik maaşına başvurduğunda bu çıkıyor. Karşı dava açtım, devam ediyor. Bu sebeple atılmamı bile düzeltemedik daha." (HABER MERKEZİ)