Prens Harry, Jennifer Lopez ve Selena Gomez'den aşı konseri

Vax Live konseri, Prens Harry, Jennifer Lopez ve Selena Gomez'i yan yana getirdi. Konserde adil aşı çağrısı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Salgında tüm dünyaya eşit şekilde aşı tedarik edilmesi için çağrı amacı taşıyan ABD'deki Vax Live konseri; Prens Harry, Jennifer Lopez ve Selena Gomez'i bir araya getirdi. Prens Harry, büyükbabası Prens Philip’in cenazesinin ardından ilk kez aralarında Jennifer Lopez ve Selena Gomez gibi isimlerin yer aldığı konserde görüldü.

AŞI ÇAĞRISI

39 yaşındaki Sussex Dükü, dünya liderlerine tüm dünyanın nüfusuna yetecek kadar aşı sağlanması, herkesin aşılanabilmesi ve bu sayede salgının bitmesi için çağrı yapma amacıyla ABD'de yapılan Vax Live konserinde yer aldı. Konseri, dünyada yoksulluğu sona erdirme hareketini hızlandırmak için çalışan uluslararası Global Citizen kuruluşu düzenledi.

HER YERDE VE HERKESE AŞI

NTV'nin haberine göre, Harry, hepsi aşılanmış kalabalığa seslenerek, “aşının her yerde ve herkese dağıtılması” çağrısı yaptı. “Bu gece buradaki herkes için, aşılanmış ön cephe çalışanları ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ön cephe kahramanı için bir kutlama” ifadesini kullanan Prens, “Geçen yılı, her birimizi korumak için cesurca ve kendinizi düşünmeyerek mücadeleyle geçirdiniz. Hizmet ettiniz ve özveride bulundunuz, kendinizi çetin yollara attınız, cesaretle, bedelini bilerek davrandınız. Size çok şey borçluyuz. Teşekkürler” dedi.

AŞIDA EŞİTLİK MESAJI 

Sunuculuğunu Selena Gomez’in üstlendiği konserde Jennifer Lopez, Pearl Jam grubundan Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin ve H.E.R sahne aldı. Etkinlikte düşük ve orta gelirli ülkelere aşı tedariği için çalışan uluslararası Covax adlı kuruluş için bağış toplandı, aşıda eşitlik mesajları verildi.

Ben Affleck, David Letterman, Gayle King, Jimmy Kimmel ve Sean Penn de gecede aşının adil dağıtımı konusunda mesajlar verdi.