Karamollaoğlu: Seçimlere müdahale edecekler

SAADET Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Ben diyorum ki, seçimlere müdahale edecekler nasıl anlarsanız anlayın. Oylara müdahale edecekler" diye konuştu.
Temel Karamollaoğlu.

DUVAR – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın olası bir seçimde oylara müdahale edeceğini ileri sürerek “Bunlar özellikle müdahaleye müsait olan ortamlarda yapılıyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ama buna rağmen de halk belli bir ölçüde direniyor” dedi.

Sözcü TV yayınında Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan Temel Karamollaoğlu, Malatya’da iki Saadet Partili’nin sandık başında öldürülmesi olayına gönderme yaparak “Ben diyorum ki, seçimlere müdahale edecekler; nasıl anlarsanız anlayın. Oylara müdahale edecekler. Çünkü geçmiş seçimlerde müdahale ettiler. Sandık başlarında insanlarımızı katlettiler” dedi.

Geçen seçimde SAADET Partisi adaylarının çekilmeleri için tehdit edildiğini ve sandıklara müdahale edildiğini belirten Karamollaoğlu, “Bunlar özellikle müdahaleye müsait olan ortamlarda yapılıyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ama buna rağmen de halk belli bir ölçüde direniyor. Siz bu müdahaleyi İstanbul’da, Ankara’da kolay kolay yapamazsınız” dedi. (HABER MERKEZİ)