Bahçeli'den Akşener'in teklifine yanıt: MHP'nin ciddiye alması ham bir hayal

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in "Memleket masasının etrafında toplanmamız lazım" çağrısına yanıt veren MHP lideri Bahçeli, "Masa; masaldır, maval okumaktır. MHP'nin sakat masa kurmanın telaşında olanları ciddiye alması ham bir hayaldir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Twitter hesabından açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in siyasi parti genel başkanlarının korona virüsü salgınının nasıl durdurulacağını görüşmesi ve "Memleket masası kurulsun" çağrısını değerlendirdi.

"Masa; masaldır, maval okumaktır" diyen Bahçeli, "Türkiye’nin bu tür hasarlı masalara ihtiyacı yoktur. Bu teşebbüs hezeyandır. Türk milletinin masalara ve şer oyun kuruculara değer vermesi imkansızdır. Baksınlar işlerine, otursunlar lekeli ortaklarıyla, fiskos yapsınlar durmadan, nasılsa aracılar da yok, konuşsunlar doğrudan" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

MALUM ODAKLAR TEKLİFE BODOSLAMA ATLADI: Yanlış siyasetin yanlış zamanda dillendirdiği bir masa edebiyatı gündeme yerleşmiştir. Malum ve mahsurlu odaklar İP’in “Memleket Masası” kuralım teklifine önüne arkasına bakmadan bodoslama atlamışlardır. Hâlbuki kırık dökük üçayaklı bir masa zaten kurulmuştur. HDP/PKK’nın İP ile ilgili ifşa ve itirafları, İP’in HDP’ye aracılar gönderip icazet arayışları uzun bir süredir kimlerin masa başı çalıştığını fazla zahmete gerek bırakmadan ispatlamıştır. Masaya davet edenler akıllarınca yiyecek menü peşindedir. Masa; masaldır, maval okumaktır.

Akşener'den 'memleket masası' çağrısıAkşener'den 'memleket masası' çağrısı

MHP'NİN TEKLİFİ CİDDİYE ALMASI HAM BİR HAYAL: Takur tukur sallanan masaya oturan oturmuştur. Gerçi şu Koronavirüs günlerinde kalabalık masalar tehlikelidir, insan sağlığı açısından aşırı risklidir. Teklif sahipleri sanıyorum düşüncesizce konuşmuş olacaklardır ki, insan ve toplum sağlığını pek dikkate almamışlardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sakat masa kurmanın telaşında olanları ciddiye alması ham bir hayaldir. “Memleket Masası” diyorlar, ne var ki memlekete ve millete zehir diyeti dayatıyorlar. Buna itibar edecek aklı başında ve kalbi vatan için çarpan hiç kimse bulunmamaktadır.

BAKSINLAR İŞLERİNE: Türkiye’nin bu tür hasarlı masalara ihtiyacı yoktur. Bu teşebbüs hezeyandır. Türk milletinin masalara ve şer oyun kuruculara değer vermesi imkansızdır. Baksınlar işlerine, otursunlar lekeli ortaklarıyla, fiskos yapsınlar durmadan, nasılsa aracılar da yok, konuşsunlar doğrudan. Yürekleri yetiyorsa geçmişte arka kapılarda yaptıkları pazarlıkları açıklasınlar. PKK'nın masaya nasıl çekildiğini, hangi telkinlerle zillete düştüklerini, buna nasıl ikna edildiklerini söylesinler. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı masada değil, gönüllerdedir. (HABER MERKEZİ)