Bakan Kurum: Hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya'da selden etkilenen bölgeleri gezdi. Kurum, "Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız. Aslolan insan yaşamı" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sakarya'daki sel felaketinden etkilenen bölgeleri ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız" dedi. Yaraların hep birlikte sarılacağını aktaran Kurum, "Sonuçta bir afet. Allah daha beterinden saklasın. Kimsenin canına bir zarar gelmedi en azından. Biz buna dua edelim, şükredelim, inşallah öbürlerini hep beraber nasıl yaptıysak düzelteceğiz" diye konuştu.

Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar 25 milyar liralık yatırımı Sakarya ilimize yaptık. Bakanlığımızın da bu yatırımdaki payı yaklaşık 5,5 milyar lira. Devam eden de 300 milyon liralık yatırımımız var" dedi. Kentin doğal ve kültürel değerlerini koruyacaklarını vurgulayan Kurum, "Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız. Aslolan insan yaşamı. İnsanımızın sosyal kültürel yaşamını yukarıya çıkaracak projeleri hep birlikte yapıyor olacağız" değerlendirmesini yaptı.

'BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ŞEFFAF OLACAĞIZ'

Şerbetpınarı İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin, kentte yaşanan sel felaketinde 13 milyon liralık zarar gördüğünü aktaran Bakan Kurum, bakanlığın İller Bankası Genel Müdürlüğü eliyle bu projeyi yeniden ihya edeceğini vurguladı. Daha sonra AK Parti Sakarya İl Başkanlığına geçen Bakan Kurum, Kurum, "O tevazu, gönül belediyeciliği dediğimiz ve gönlümüzün kapısını sonuna kadar açtığımız o anlayışı artık vatandaşlarımıza dokunmak suretiyle bu projeleri gerçekleştirmek zorundayız. Kapımızı, gönlümüzü her zaman açık tutacağız ve tevazu içerisinde hareket edeceğiz. Biz vatandaşlarımıza bu sözleri verdik. 11 maddede dedik ki, 'Biz yeşil, güçlü şehirler inşa edeceğiz' Bundan sonraki süreçte yönetim anlayışımızı şeffaf ve hesap verilir şekilde vatandaşlarımızla birlikte yapacağız" ifadesini kullandı. (SAKARYA/AA)