Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a: Bu kadar yalan nasıl söylenir? Hiç mi utanma yok?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday çıkarmadığını söyledi. SAADET lideri Karamollaoğlu'ndan yanıt geldi.
Saadet Partisi’nin yayınladığı reklamlarda diğer iki partinin aksine ülkenin farklı gruplardan yurttaşlarının yaşadığı sorunların öne çıktığı ve hükümetin yoğun şekilde eleştirildiği söylemler ve eleştirilen tutum ve işlerin görüntülerine yer verildiğini aktaran Yüksel, “Saadet Partisi reklamlarında, kentlerdeki inşaat, kentsel dönüşüm, deprem ve ulaşım sorunlarına dikkat çekiliyor" diye konuştu.

DUVAR – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gece Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak canlı yayınında konuştu. Erdoğan konuşmasının bir bölümünde Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının olmadığını söyledi.

Erdoğan, “Şu anda İstanbul’da HDP’nin adayı var mı yok. Bazı yerlerde Saadet aday çıkarmış ama büyükşehir olarak adayları yok” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul Esenler mitinginden cevap verdi.

‘HAVSALAM ALMIYOR’

Erdoğan’ın sözlerine sert tepki gösteren Karamollaoğlu, “Biraz önce Habertürk’te sayın Cumhurbaşkanı milletin gözünün içine baka baka ne diyor biliyor musunuz? Saadet Partisi İstanbul’da seçime girmiyor. Bu bize uymaz. Yahu hiç mi Allah’tan korkunuz yok yav. Bu kadar yalan nasıl söylenir? Hiç mi utanma duygusu yok? Bu yalanları nasıl söylüyolar havsalam almıyor hakikaten.”
dedi.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar da Erdoğan’a Twitter’dan attığı mesajla tepki gösterdi. Gökçınar, “Eğer ülkenin en büyük şehrinde hangi partinin aday çıkardığını bilmiyorsa, o zaman o ülkeye cumhurbaşkanı olamaz. 31 Mart’ta gidiyorsunuz” dedi. (HABER MERKEZİ)