AK Parti kongresi başladı: Bütün büyükşehirleri kazanacağız

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi başladı. Kongre dolayısıyla binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonu önünde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salona gelişi sırasında dışarıda bekleyenlere kısa bir konuşma yaparak yerel seçimde bütün büyükşehirleri kazanacaklarını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi için partililer, Ankara Spor Salonu'na toplandı. Yeni hükümet sistemine geçiş kongresine Rusya, Çin gibi ülkelerden katılım var. Ankara'da yapılan kongreye il dışından yoğun katılım olması nedeniyle şehrin girişinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bu noktalara otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanına ulaştı. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı.

ERDOĞAN: BÜYÜK ŞEHİRLERİN HEPSİNİ ALACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi öncesi spor salonu önünde toplananlara yaptığı konuşmada ABD'ye tepki göstererek, "Onların dolarları varsa, bizim Allahımız var. Yolumuza emin adımlarla yürüyoruz, yürüyececeğiz" dedi. "Bugün dünyaya önemli mesajlar vereceğiz" diyen Erdoğan, "Yerel seçimlerde bütün büyükşehirleri halkımızdan emanet alacağız" dedi.

SALON ÇEVRESİ TRAFİĞE KAPATILDI

Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi. Salon çevresi bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kongreye katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer detaylı üst aramasından geçirildikten sonra alana alındı. Salona giremeyenler de kongreyi dışarıda kurulan dev ekranlardan takip etti. Kongre salonunda delegeler, engelliler, gazeteciler ve köşe yazarları için ayrı platformlar yer aldı. AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi nedeniyle günler öncesinde yapılan planlamayla geniş güvenlik önlemleri alındı. Çevik kuvvet, güvenlik şube, terör, trafik ve özel harekat ekipleri başta olmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün tüm birimlerinden çok sayıda polis, kongre nedeniyle görev yapıyor.

AK Parti'de 'jet' yönetim!AK Parti'de 'jet' yönetim!

KONGRE PROGRAMI

Kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yaptı. Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izlendi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra sırasıyla AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin faaliyet raporunu sunacak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gelir-gider ve kesin hesabını aktaracak. Bütçenin ibra edilmesinin ardından kongrede yapılacak tüzük değişikliği görüşülecek. Seçimlerin ardından Erdoğan'ın teşekkür konuşması yapması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)