AK Parti kongresine çağrılmayan isimler

Hafta sonu yapılacak AK Parti Kongresi'ne 100 bin kişinin katılmasının beklendiği açıklandı. Erdoğan'ın genel başkanlık koltuğuna oturacağı olağanüstü kongrenin davetlileri de netleşti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeniden genel başkanlık koltuğuna oturacağı AK Parti Kongresi için hazırlıklar tamamlandı.

100 bin kişinin katılmasının beklendiği açıklanan kongreye Erdoğan’ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililerin çağrılmadığı belirtildi.

Star gazetesinden Şerife Güzel'in haberine göre, AK Parti kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye davetiye gönderildi. Partide bugüne kadar görev yapmış isimlerin tamamına yakını kongreye davet edildi. Ancak parti kademelerindeki görevlerinden sonra partiden istifa eden ya da partinin, yollarını ayırdığı isimlere davetiye gitmedi.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın organize ettiği kongreye yabancı misyon şefleri ve büyükelçilikler davet edilirken, ilk kez Almanya’daki UETD organizasyonundan da kalabalık bir katılım olacağı öğrenildi. İllerden gelecek olan partililer ve davetlilerle birlikte Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak olan 37üncü Olağanüstü Kongreye 100 bin kişi dolayında bir katılım olması bekleniyor.

DAVETİYE GÖNDERİLMEYEN İSİMLER

Kongre için, parti kurucuları başta olmak üzere bugüne kadar parti yönetim kademelerinde görev yapmış isimler ve eski milletvekillerine davetiye gönderildi. Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.

ABDULLAH GÜL'E ÖZEL KURYE

TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç'ın da aralarında olduğu çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yer aldı. Gül’ün davetiyesi, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.

DAVUTOĞLU'NA DELEGE KARTI

Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez’de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, delege kartı hazırlanan isimler arasında yer aldı.

Etiketler AK Parti kongre davet