Pınar Gültekin'i katleden Avcı için 'akıl sağlığı tam' raporu

Pınar Gültekin cinayetine ilişkin davanın ikinci duruşması yarın görülecek. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın akıl sağlının yerinde olduğu ve cezai ehliyetinin bulunduğu yönünde rapor verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Pınar Gültekin’i katledilmesiyle ilgili Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ikinci duruşması yarın görülecek.

Mahkemenin katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair talep ettiği raporun ayrıntıları ortaya çıktı. 

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin raporunda, Cemal Metin Avcı’nın akıl sağlığının yerinde olduğu ve ceza ehliyetinin bulunduğu açıklandı.

Hastanenin 26 Aralık 2020’de düzenlediği raporda, “16 Temmuz 2020 tarihinde işlendiği iddia olunan ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçuna karşı işlediği hukuki anlam ve sonuçlarını açıklayabilir ve davranışlarını yönlendirme yeteneğini azaltacak veya kaldıracak düzeyde bir akıl hastalığı bulunmamaktadır. Ceza sorumluluğu tamdır” denildi.

Pınar Gültekin davasının ikinci duruşmasında katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın yanı sıra ağabeyi Mertcan Avcı da hakim karşısına çıkacak.

Cemal Metin Avcı "canavarca hisle öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.