Pendik'te metro inşaatında patlama: 1 işçi yaralandı

Pendik'teki metro inşaatında, kontrollü patlatma sırasında boş kapsüller infilak etti. Patlamada 1 işçinin yaralandı, aralarında 1 hastanenin de bulunduğu çok sayıda binada hasar oluştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Pendik ilçesinde yapımına devam edilen Kaynarca-Pendik-Tuzla metrosunun Kaynarca İstasyonu inşaatında patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildiği sırada boş kapsüller patladı. Patlamada 1 işçi hafif şekilde yaralandı.

Pendik'e bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapımı süren Kaynarca Metro İstasyonu inşaatında saat 19.30 sıralarında patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildi. İmha işlemi sırasında boş kapsüller patladı.

Geniş bir alanda sesi duyulan patlama nedeniyle çevrede yaşayanlar korku yaşadı. Patlama nedeniyle birçok işyeri ile evin camları kırıldı, cadde üzerindeki bazı otomobillerde hasar oluştu. İnşaatın yakınında bulunan özel bir hastane binası da hasar gördü.

İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, çevrede inceleme yaptı. Olayda şantiyede çalışan 1 işçi hafif şekilde yaralandı. Olay yeri dışında bulunan 1 kişinin ise fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

SAĞLIK ÇALIŞANI: HASTANEDE BÜYÜK HASAR OLUŞTU

Hasar gören hastanede çalışan sağlık görevlisi, “O anda operasyondaydık. İnanılmaz yüksek sesle, bir deprem hissi ile patlama yaşandı. Hastane içinde birçok birimin tavanları çöktü, camlar kırıldı. Patlamanın neden olduğunu bilmiyorum ama hastanede büyük hasar oluştu” dedi.

KAYMAKAMLIK: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Pendik Kaymakamlığı'ndan metro inşaatındaki patlamaya ilişkin açıklama yapıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Alınan ilk bilgilere göre; metro inşaatında kullanılan patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildiği sırada boş kapsüllerin patladığı, patlama nedeniyle Tevfik İleri Caddesi'ndeki bazı işyeri ve meskenlerde cam kırılmaları, yoldan geçen araçlarda maddi hasar oluştuğu, şantiyede çalışan bir işçimizin hafif şekilde yaralandığı ve tedavisinin olay yerinde yapıldığı, olay mahalli dışında bir vatandaşın fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı anlaşılmıştır. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır.” (İSTANBUL/DHA)