'Peker hâlâ konutuna dönmedi, endişeliyiz'

Gazeteci Alişer Delek, 'Peker'in yakalandığı iddiaları' ile ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, Peker'in BAE polisiyle buluşmak için çıktığı ve kendisinden haber alınamadığı iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'deki devlet- mafya- siyaset ilişkilerine yönelik iddialar ve itirafların yer aldığı videolar yayınlayarak gündeme oturan Sedat Peker ile ilgili 'operasyon yapıldı, yakalandı' şeklindeki iddialar gün boyu sosyal medyada dolaştı. 10. videosunu henüz yayınlamayan Sedat Peker'in yakalandığına dair çeşitli kaynaklardan gelen mesajlara çok sayıda yorum yapıldı. 

Peker'in durumuna ilişkin bir paylaşımda akşam saatlerinde gazeteci Alişer Delek tarafından yapıldı. Delek, Peker ile ilgili durumu ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

"Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar. 

Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi.... 

TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hâlâ konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor...

OLUR, ENDİŞELİ OLDUKLARINI SÖYLEDİ

Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum...

"Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti." 


'ELİMİZDEN GELEN TEK ŞEY DUA ETMEK'

Gece yarısına doğru Emre Olur'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise "Sn. Sedat Peker sağlıklı bir şekilde yaşadığı konutuna dönebilirse hepimiz sağlıklı ve net bilgiyi kendisinden alacağız. Elimizden gelen tek şey dua ederek süreci takip etmek. Unutmayın arkadaşlar; Yüce ALLAH’ın tuttuğunu kimse azad edemez!" ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)