Muhalefet vekili sis bombası attı: Arnavutluk meclisinde bütçe görüşmesi

Arnavutluk parlamentosundaki bütçe görüşmeleri sırasında muhalefetteki DP'den bir vekil sis bombası attı. Oturuma açıldıktan 5 dakika sonra ara verilirken bütçe 'prensipte' kabul edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Arnavutluk Meclisi, 2024 bütçesini görüşmek üzere bir araya geldi. Genel Kurul oturumuna, bir muhalefet vekilinin sis bombası atması sebebiyle 5 dakika sonra ara verildi.

Albanian Daily News haber sitesinin aktardığına göre, muhalefetteki Demokratik Parti'nin bir milletvekili meclis genel kuruluna renkli sis bombası attı. Muhalefet partileri bu esnada sandalyeleri meclis kürsüsünün önüne dizdi, milletvekilleriyle güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Genel kurul salonuna sis bombası atanın Flamur Noka isimli vekil olduğu ve onunla birlikte diğer muhalif vekillerin de sis bombası attığı ifade edildi. Tiran Başsavcılığı'ndan bir ekip genel kurula gelerek inceleme başlattı.

BÜTÇE TEKLİFİ 'PRENSİPTE' KABUL EDİLDİ

Muhalefet partileri, bugün yapılacak bütçe görüşmesi ve oylamasından önce yaptıkları açıklamada, meclis oturumunu engellemeye çalışacaklarını duyurmuştu. Bu kararın sebebi, soruşturma komisyonu kurulmasına yönelik dile getirdikleri üç talebin yerine getirilmemesi olarak açıklanmıştı. Meclis oturumuna, muhalefet vekilinin sis bombası artması sonrası 5 dakika sonra ara verilirken, "2024 Bütçe Projesi" isimli bütçe teklifinin 140 üyeli mecliste 83 lehte oyla 'prensipte' kabul edildiği açıklandı. (DIŞ HABERLER)