Mesut Özil imza attı, Burak Yılmaz'a yanıt verdi

Fenerbahçe'de günlerdir beklenen imzalar atıldı. Mesut Özil imza töreninde Burak Yılmaz'ın kendisi hakkındaki sözlerine yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe, Mesut Özil'e imzayı attırdı. Arsenal'dan transfer edilen futbolcu için Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Başkan Ali Koç da katıldı.

'TAKIMDA PELKAS'I BEĞENİYORUM'

Mesut Özil, "Beni Fenerbahçeli yapan kendimim. Küçükken maçları izlerken biri Galatasaraylı oluyor, diğeri Beşiktaşlı oluyor ama ben Fenerbahçeliydim. Hep Fenerbahçeliydim, öyle de kalacağım. Geçmişten Jay-Jay Okocha'yı beğeniyordum. Şu anki takımdan ise Pelkas'ı beğeniyorum" dedi.

Törene Özil'in ailesi de katıldı.

 

Gazetecilerin sorularına yanıt veren futbolcu, "Fenerbahçe her zaman şampiyonluk için oynar. İnşallah bu sene ligi kazanacağız. Keşke daha erken Fenerbahçe'ye gelseydim. İyi ki şimdi olmuş. Bundesliga'ya dönme ihtimalim yok. Almanya Milli Takımı'na başarılar diliyorum ama asla bir daha orada oynamam" ifadelerini kullandı.

'BURAK KARDEŞİME BAŞARILAR DİLİYORUM'

Kendisiyle ilgili bir soruya, "Ben Milli Takım'da birlikte mücadele ettiğim arkadaşlarımdan söz edeyim" yanıtı vererek Özil'in Alman Milli Takımı'nı seçmesine gönderme yapan Burak Yılmaz'a da yanıt veren futbolcu, "Almanya Milli Takımı'nı seçmem geçmiş bir olay. O dönem öyle karar vermiştik. Burak Yılmaz kardeşimize gelecek olursak, ona da başarılar diliyorum. İnşallah Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eder. Arda Turan çok yetenekli bir futbolcu ve çok iyi bir kardeşimiz. İspanya'da da karşılıklı oynadık. Ona da başarılar diliyorum, hayırlısı olsun"  dedi.

ALİ KOÇ: ACUN'UN BÜYÜK PAYI VAR

Başkan Ali Koç, "Mesut sık sık Fenerbahçe ile ilgili sevgisini dile getirdi. Biz bu hikayenin başlangıç tarihi olarak Mesut'un düğün gününü alıyoruz. 7 Haziran 2019. Tanışmadığımız için beni çağırmamıştı. O gün dünya evine girdiler. O gün Acun Ilıcalı tweet attı. 'İnşallah bu sene vatan hasretin sona eren Mesut' dedi. Bu fotoğraf ve bu cümle binlerce Fenerbahçe taraftarının arzu ve beklentisinin fitilini ateşledi. Bir yaz günü, Acun'la oturduk konuşuyoruz. 'Mesut'un sözleşmesi sezon sonunda bitiyor, sezon sonunda Fenerbahçe'ye kazandıralım' dedi. Ben de 'Kazandıralım da, maddi şartları nasıl karşılayacağız?' dedim" açıklamasını yaptı.

Ali Koç, "Mesut Özil'e Fenerbahçe'den çok daha iyi teklifler vardı ancak Özil'in Fenerbahçeli oluşu, Acun Iıcalı'nın Özil ile olan ilişkisi, Acun Ilıcalı'nın Exxen projesi... Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferinde Acun Ilıcalı'nın çok büyük bir payı vardır, kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

İrfan Can Kahveci transferinin de sorulması üzerine Ali Koç, "Başka bir soruya geçelim lütfen" dedi. Arsene Wenger'e de teşekkür eden Koç, "8 Aralık'ta Londra'ya gittik. Londra'da Arsene Wenger ile görüştüm, 'Bugün Mesut nasıl? Sakatlığı var mı, fit mi? Bize gelirse tepeden bakar mı?' diye sordum. Sonra Erol Hoca, Wenger ile telefonda görüştü ve sorularını sordu" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)