Melek Mosso sahnede özür diledi: Cumhurbaşkanımız en sert düzenlemeleri yapacaktır

Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri'nde söylediği sözler nedeniyle özür diledi. Şarkıcı "Kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Süleymanpaşa Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası 57. Tekirdağ Kiraz Festivali'nde sahne alan şarkıcı Melek Mosso, daha önce attığı tweet ve PowerTürk müzik ödüllerinde sahneden söylediği sözler nedeniyle özür diledi.

Sahne aldığı festivalde, seyirciler hitaben "sizlerle helalleşmek istiyorum" diyen Mosso, "Eğer burada maksadını aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

'KONUŞMAM BAŞKA YERLERE ÇEKİLDİ'

Tekirdağ'da sahne aldığı festivalde ilk şarkısını söyledikten sonra tekrar konu hakkında konuşan Mosso şunları söyledi:

"Hemen bir konuya değinip güzelce sizlerle helalleşmek istiyorum. Son bir haftadır gündemi yersizce meşgul ettiğimin çok farkındayım ve bunun için çok çok üzgünüm. Öncelikle bilin isterim ki bizler kim ne söylerse söylesin asla ayrışan, asla birbiriyle düşman olan bir millet değiliz. Kim ne yaparsa yapsın asla böyle bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz.

Ben, kuzenini bir kadın cinayetine kurban vermiş bir kız çocuğu olarak bir şeyler söylemek istedim. Kadın cinayetlerini, kadın tacizlerine ses çıkarmak istedim. Anlıyorum ki başka yerlere çekildi. Başka şekilde anlaşıldı ama şunu belirtmek isterim ki buna da inanıyorum bu acılar siyaset üstü acılardır."

'CUMHURBAŞKANIMIZ, EN SERT DÜZENLEMELERİ YAPACAKTIR'

"Şuna inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum, canı gönülden bir kadın olarak. Bu denli kapsayıcı, bu denli birleştirici bir festivali günümüzde, böyle bir dönemde bu şekilde insanların hiçbir şekilde insanların huzursuzluğuna yer vermeden bizleri bir araya getiren tek bir yürek şeklinde burada toplayan ve belediye festivali için içinde yürekten acılar çekse bile bunu ne sizlere ne bana yansıtmadan özrümü kabul edip yüreğine basan Sayın Başkanımıza çok çok teşekkür ederim.

Eğer burada maksadını aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum. Çünkü bizler böyle şeylerle ayrıştırılmayacağız, bizler böyle şeylerle karşı karşıya gelmeyeceğiz. Biz Türk milleti olarak birbirini seven, dostluklarına güvenen, kardeşçe yaşayan, barış içinde yaşayan mükemmel bir millet olmaya devam edeceğiz. O yüzden hepinizi çok seviyorum geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Başkanımıza bu güzel festivali asla hiçbir şeyin gölgesinde bırakmadan muhteşem bir şekilde devam ettirdiği için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum."

Ne olmuştu? 

PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde aldığı ödülü, "yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara" armağan eden Mosso, "Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam" demişti. Mosso’nun sözleri iktidara yakın kesimler tarafından sosyal medyada hedef alınırken şarkıcının daha önce "seçim kombini" notuyla paylaştığı bir fotoğrafı da kullanılmıştı.

Tepkilerin ardından AKP'li Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'nde gerçekleştireceği konserin iptal olduğu iddia edilmişti. (HABER MERKEZİ)