Erdil Yaşaroğlu'ndan telif açıklaması

Erdil Yaşaroğlu telif davası iddialarına yanıt verdi: Ticari amaçlarla karikatürlerimizi yayımlayanlara karşı haklarımızı savunuyoruz.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Karikatürist Erdil Yaşaroğlu, internette kendi karikatürünü yayınlayan her paylaşıma avukatlık şirketi üzerinden 18 bin liralık telif davası açtığı iddialarını sosyal medya hesabından yalanladı. Yalnızca ticari amaçlarla karikatürlerini yayımlayan kişi ve kurumlara telif davası açtığını belirten Yaşaroğlu, "Dergilerin yaşaması, yeni karikatürlerin çizilmesi ve yeni karikatüristlerin yetişmesi için haklarımızı korumaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yaşaroğlu Twitter'da yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar merhaba, biz karikatürcüler internette paylaşılan her karikatürümüze dava açıyoruz diye yanlış bilgiler dolaşıyor. Sosyal medyadan sevdiğiniz karikatürlerimizi paylaşabilirsiniz. Bu bizi mutlu eder. Biz sadece izin almadan, ticari amaçlarla karikatürlerimizi yayımlayan kişi ve kurumlara karşı telif haklarımızı savunuyoruz. Dergilerin yaşaması, yeni karikatürlerin çizilmesi ve yeni karikatüristlerin yetişmesi için haklarımızı korumaya çalışıyoruz" dedi. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR