Haluk Levent: Yeni albüm 15 Mart'ta biter

Haluk Levent yeni albüm hazırlıklarına devam ettiğini belirtti: Albüm 15 Mart’ta biter!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Haluk Levent, Best FM’deki Adem Metan Show’a konuk oldu.

'AHBAP'TA VEGAN DA VAR İMAM DA'

Levent, kurucusu olduğu AHBAP’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün, değerlerine sahip olmak, devletin bölünmez bütünlüğüne saygı duymak gibi çizgileri olduğunu belirterek, AHBAP’ta Vegan da var imam da var” dedi. Program sırasında insanlar arasında ötekileştirme ve kutuplaşmanın tehlikesine dikkat çekerek, sosyal medyadaki paylaşımlarda küfürler edilmesinin üzücü olduğunu vurguladı. Levent, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisinin yan yana gelme şansı yok mu? Politik duruşu bırakalım, Gelin tabanda masaya oturalım. Bizim içimizde her partiden her renkten insanlar var. Gençlerin verdiği istatistiğe göre de bizler bizden başka düşünen insanlarla anlaşabiliyoruz. Onlar ‘önceden inanmazdık’ diyorlar. Burada politik ve siyasi çizgisi yok. Çünkü, o zaman ahbap olmuyoruz.”

'BİZLERİ ÜZMÜYORLAR DEĞİL'

Levent, sosyal medyadaki bilinçsiz paylaşımlar hakkında konuşarak, bir çocuğa protez taktırmalarının ardından yaşadığını şöyle anlattı: “Para bulduk. Çocuğa yardım ettik. Çok yorulmuştuk. Eve gittikten sonra yorgunluğumu atmak için twitter adresime baktım. Yardım ettiğimiz 5 yaşındaki kızımız Esra için de koşturuyoruz. Baktım, altta birisi ‘biraz da erkeklere yardım yap’ diye yazmış. Yahu bu 5 yaşında bir kız çocuğu!.. Çocukları taciz sadece köylerde olmuyor. Şehirlerde de oluyor. Bizleri üzmüyorlar değil”

'EN BÜYÜK RANT SEVGİDİR'

Levent, yangında kül olan Ayvalık’taki Şeytan Sofrası adlı ormanlık alanın eski Bakan Veysel Eroğlu‘nun da katkısıyla ağaçlandırıldığını söyledi. Sosyal medyadan bazı kişilerin, ‘buraya şunu dikecekler’ diye yazdıklarını kaydeden Levent, “Dikemezsin diye birkaç tweet geldi. 'Orman Bakanı orayı halletti' dediler. Bakanlığın bazı politikalarını eleştir ancak böyle bir şey yok. Orman Bakanına gittik, ‘sen muhalifsin niye gittin’ dediler. Gideceğim tabi. Oraya fidan dikme işi için Gürcistan Bakanlığı'na gidecek halim yok. Gittik, bu konuda çok destek gördük. Şeytan sofrasını o dönemin Bakanı Veysel Eroğlu Beyefendi ile diktik. SMA hastalarıyla ilgili de bizim Bakana değil, Kıbrıs Rum Kesimi Bakanına mı gideceğim? ‘Sayın Bakanım bu çocukların ilaçları ne zaman gelecek?’ diye soruyorum. O da bilgilendiriyor. Ancak bize bu sevgiyi göstermiş. Muhalifliği siyasete atılma olarak görmüyorum. Herkes bunu söylüyor. Popüler bir kişiyi, halk seviyorsa milletvekili veya belediye başkanı olmak zorunda zannediyor. Rant sevgisi aşılanmış. En büyük rant sevgidir. Niye bunu ortadan böleyim. Bir yerde babası aile olarak AK Partiye, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verenler varsa onları niçin küstüreyim? Bir insan ideallerini siyasetle de yapması gerekiyor. Halkı için yapması gerekiyorsa bunu yapabilir. Ancak ben bu konuda yetenekli değilim. Ben şarkıcıyım yapamam. Benden siyasetçi yani bir cacık olmaz.”

'ALBÜM 15 MART'TA BİTER'

Levent, programda yeni albüm çalışmalarının devam ettiğini söyledi: “Güzel şarkılar var. Albüm 15 Mart’ta biter” dedi.

'ÇOK GÜZEL UYUYACAĞIM'

Levent, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 2 ve Tip 3 hastalarının ilaçlarının geri ödeme kapsamına alındığını açıklaması ile ilgili Ankara'da oturan ve şehir dışından gelen SMA hastaları ve aileleri ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya makamında teşekkür ziyaretinde bulunduklarını kaydederek, Türkiye’de artık bir dönemin kapandığını söyledi. “İki yıl öncesine kadar çaresi olmayan hastalıktan dolayı ölen çocuklar var. İnsanların, ‘ilaç çıktı çıkacak’ beklentileri vardı. Artık, hastaneler de o çocukların tedavi edileceği duruma geldi. Bugün çok güzel bir gündü. Çok güzel uyuyacağım” dedi. (Kaynak)