Murat Daltaban’ın yönettiği Gergedanlar, İskoçya’da 4 dalda ödül kazandı

Murat Daltaban'ın yönettiği Gergedanlar oyunu, İskoçya'da ‘En İyi Prodüksiyon’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Müzik’ ödüllerini aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Murat Daltaban’ın yönettiği Gergedanlar (Rhinoceros), İskoçya’da verilen 'CATSCritics Awars For Theatre in Scotland 2018 ödüllerinde, dört dalda ödül aldı.

DOT’un kurucusu, oyuncu ve yönetmen Murat Daltaban’ın rejisörlüğünü üstlendiği ve Edinburgh'ta sahnelenen Gergedanlar (Rhinoceros) oyunu CATSCritics Awards For Theatre in Scotland 2018'de 7 dalda ödüle aday olmuştu.

Oyun, Perth Theatre'da düzenlenen törende ‘En İyi Prodüksiyon’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Müzik’ ödüllerini aldı. Medyascope’a konuşan Daltaban,  şunları söyledi:

“En İyi Erkek Oyuncu’yu Robert Jack, Berrenger rolüyle aldı. ‘En İyi Müzik’ Oğuz Kaplangı’nın oldu. ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü de ben aldım. Oyun, ‘En İyi Dekor’, ‘En İyi Ekip’ ve ‘En İyi Teknik’ ödüllerine de adaydı. Bizimle birlikte tüm salon çok coşkuluydu. Oyun çok ilgi görmüştü gösterildiği dönemlerde. Salon da bizim kadar mutluydu ödüllerden dolayı. Son derece sıcak ve mütevazı bir ortam oluştu. Ödülü tüm salon hep birlikte almış gibiydik. Muhteşem bir samimiyet atmosferinde aldık ödülü.” (HABER MERKEZİ)