'Külliye müjdesi'ne Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nden tepki

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nden (KTİMB) 'külliye müjdesi'ne tepki geldi. KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, devletin çökme tehlikesi altındaki binaları onarması gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın KKTC'de verdiği 'külliye müjdesi'ne Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nden (KTİMB) tepki geldi. KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, KKTC’de alt yapı eksikliği nedeni ile çökme tehlikesi olan onlarca kamu okulu olduğunun altını çizerek, devletin önceliğinin insan hayatını tehdit eden bu binaların tadilatı olması gerektiğini söyledi.

"Ne KKTC Meclisinde ne Cumhurbaşkanlığı Sarayında mekan yetersizliği söz konusu değildir. Bu toplumun öncelikli çözülmesi gereken sorunları vardır" diyen Gürcafer, "Birilerini zengin etmek için toplumsal ihtiyaçmış gibi gösterilerek gereksiz projelerin üretilmesine seyirci kalmayınız! Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan olmak üzere yaşanacakların vebali boynunuzda asılı olacak bunu böyle bilin" ifadelerini kullandı.

Yeni Düzen gazetesinin aktardığı açıklamada Gürcafer, “Ülke genelinde 150 civarında okulumuz ve o okullarda eğitim alan 35.000 civarında çocuğumuz var. Bu okullarımızın alt yapıları geliştirilmeyi bekliyorlar. En önemlisi deprem yönetmeliğine göre güçlendirme bekliyorlar. Yani olası bir depremde o okullarda okuyan çocuklarımızın hayatları ciddi risk altında" dedi.

Gürcafer şöyle devam etti: "Vatandaşımızın her gün hizmet almak için gittiği kamu binalarımızın birçoğu aynı durumda. Kimi kamu binalarına devlet her yıl milyonlarca lira kira ödemeye devam ediyor. Ne KKTC Meclisinde ne Cumhurbaşkanlığı Sarayında mekan yetersizliği söz konusu değildir. Bu toplumun öncelikli çözülmesi gereken sorunları vardır. Birilerini zengin etmek için toplumsal ihtiyaçmış gibi gösterilerek gereksiz projelerin üretilmesine seyirci kalmayınız! Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan olmak üzere yaşanacakların vebali boynunuzda asılı olacak bunu böyle bilin." (Yeni Düzen)