Kremlin: Ukrayna tahılını çalmadık

Çavuşoğlu'nun "Ukrayna tahılının Rusya veya başka ülke tarafından alınıp gayri meşru satılmasına karşıyız" sözlerine Kremlin'den yanıt geldi. Kremlin Sözcüsü, "Rusya herhangi bir tahıl çalmadı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya'nın Karadeniz limanlarında abluka altında tuttuğu Ukrayna tahıllarını çaldığı iddialarına bugünkü basın brifinginde yanıt verdi.

Reuters'in aktardığına göre Peskov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugün İngiltereli mevkidaşı Liz Truss'la yaptığı basın toplantısında Ukrayna tahılının çalındığı iddialarını dile getirmesiyle ilgili soruyu "Dışişleri Bakanlığı'na sormalısınız. Rusya herhangi bir tahıl çalmadı" şeklinde yanıtladı.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Biz, Ukrayna tahılının ya da herhangi bir ürününün Rusya veya başka bir ülke tarafından alınıp gayri meşru şekilde, illegal bir şekilde uluslararası piyasalara satılmasına karşıyız. Türkiye olarak bu ürünlerin bize gelmesine de kesinlikle müsaade etmeyiz, bu konuda devletimizin ve yetkili kurumlarımızın kararlılığı tamdır" demişti. (DIŞ HABERLER)