KPSS incelemesinde ön rapor: 3 soru birebir aynı, 10 soru benzer

İptal edilen KPSS'ye ilişkin yürütülen incelemelerde 3 sorunun Yediiklim Yayınevi'nin sorularıyla birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu tespit edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sınav sorularının sızdırıldığı iddialarının ardından iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu tarafından başlatılan soruşturmada ön rapor hazırlandı. Uzmanların incelemelerine göre, 3 sorunun Yediiklim Yayınevi'nin sorularıyla birebir aynı, 10 sorunun ise benzer olduğu belirlendi.

Soruşturma kapsamında Yediiklim Yayınevi ve ÖSYM çalışanlarının telefon arama ve baz kayıtları da incelemeye alındı. ÖSYM çalışanları ve yöneticilerine yönelik iddialar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosunca yürütülürken, Yediiklim Yayınevi ve çalışanlarına yönelik soruşturmanın Müracaat ve Suçüstü Savcılığı’nca yürütüldüğü öğrenildi.

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumunun iptal ediğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Etiketler kpss Yediiklim ösym