Kılıçdaroğlu: Tümüyle karartma altındayım, seçime mi girmeyeyim?

Kemal Kılıçdaroğlu, Telekomünikasyon şirketleri tarafından kendisine yönelik 'karartma' uygulandığını söyledi, "Gazetecilere programımızı duyuracağım mesajı atamıyorum. SMS atmam engelleniyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gazetecilere programımızı duyuracağım mesajı atamıyorum. Telekomünikasyon şirketleri gazetecilere SMS atmamı engelliyor. Tümüyle karartma altındayım" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir video daha yayımladı. 

Kılıçdaroğlu, "Tümüyle karartma altındayım" notuyla yayınladığı videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "korkak adam" diye seslendi.

Kılıçdaroğlu videoda şunları kaydetti: 

"Sürekli iftiralar, yalanlar, komplolar, sandıklarda tuhaflıklar, müşahitleri yasaklama çabaları, Babala TV'yle ilgili korkunç bir yalan kampanyası, montaj videolar, ayrıca mobil ekranlarımızı yasaklamalar... Şimdi de gazetecilere programımızı duyuracağım kısa mesajı atamıyorum. Telekomünikasyon şirketleri gazetecilere SMS atmamı engelliyor. Tümüyle karartma altındayım. Soruyorum Erdoğan, seçime mi girmeyeyim? Bu mu istediğin? Türkiye'de seçim yapılamıyor. Korkak bu adam, korkak. Bir korkak yüzünden ülke gidiyor.  Seçim yapılamaz duruma geliyor. Ne istiyorsun bu ülkeden? Korkak adam!" (HABER MERKEZİ)


ENGELLENEN SMS PROGRAM DUYURUSU

Kılıçdaroğlu’nun videoda bahsettiği engellenen SMS'i şöyle:

"CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam FOX TV canlı yayınında, Liderler FOX’ta programının konuğu olacak; Gazeteciler İlker Karagöz, Doğan Şentürk, Selçuk Tepeli, Tülay Ünal Öçten ve Engin Yılmaz’ın sorularını yanıtlayacak." (Saat: 22.00)