Kılıçdaroğlu videolarını ses araçlarıyla engellemeye çalıştılar

Bursa'da CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Babala TV yayınını halka duyurmak için ekran kurdu. AK Parti ise yayının sesini bastırmak için ekranın yanına ses araçlarını çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP teşkilatları ve belediyeler, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV'de katıldığı Mevzular'da Açık Mikrofon programını seçmenlere ulaştırabilmek için birçok bölgede dev ekranlar kurdu.   

Bursa’da da Kent Meydanı ve Mudanya sahile ekran kuruldu ve Babala TV yayını gösterildi. Ancak hem Kent Meydanı’nda hem de Mudanya’da AK Partililer ekranlara müdahale etmek istedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yaşananları şöyle anlattı: “Mudanya Mütareke Meydanı’na konulan LED ekranların yanına araçlarını çekip sesimizi bastırmaya çalışıyorlar. Nasıl tahammülsüz, saldırgan bir kafayla mücadele ettiğimizi görün. Tüm televizyonlar, gazeteler emrinizdeyken bile en ufak bir sese tahammülünüz yok. #SanaSöz nefret dili kaybedecek, hoşgörü ve sevgi kazanacak. 

13. Cumhurbaşkanımız sayın @kilicdarogluk‘nun sesini kısmak için gönderdikleri bir araç yetmedi, ikinci aracı meydana sokmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partililer tahammülsüzlük ve saldırganlığa direniyor, direnmeye devam edecek.” (HABER MERKEZİ)