KESK: 16 Ağustos’ta iş bırakıyoruz

 KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan, hükümetin zam teklifiyle ilgili "Dağ fare bile doğurmamıştır" dedi. 16 Ağustos’ta KESK olarak iş bırakacaklarını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hükümetin memura zam teklifini açıklamasının ardından konuşan KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan, "Bütün kamuoyuna sesleniyoruz; gelin bu masanın gerçek yetki sahibi biz olalım ve sözümüzü söyleyelim. 16 Ağustos’ta KESK olarak iş bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

2024-2025 toplu iş sözleşmesi görüşmeleriyle ilgili taleplerini açıklayan Kablan, haftalık çalışma süresinin 40'tan 35 saate düşürülmesini ve 190 sayılı ILO Şiddet ve Taciz Sözleşmesi'nin onaylanmasını talep etti. Ayrıca en düşük memur maaşının 45 bin TL'ye çıkarılmasını, maaşlarda verilen ilave seyyanen ödeneğin mevcut taban aylık katsayısına dahil edilmesini istedi.

Kablan, "Dağ fare bile doğurmamıştır! Bu teklif sefalet katlanarak devam etsin anlamına gelmektedir. Kabul etmiyoruz. Tüm emekçileri KESK'in 16 Ağustos'ta gerçekleştireceği eyleme destek vermeye davet ediyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

 

Etiketler kesk memur teklif zam